Jegesmedvék foglaltak el egy sarkkutató állomást

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Oroszország egy távoli északi csücskében, egy kis szigeten áll egy elhagyatott sarkkutató állomás. Még a Szovjetunió idejében dolgoztak itt tudósok, de az épületeket 1992-ben végleg elhagyták a kutatók. Egy blogger viszont nemrég drónnal megnézte, mi a helyzet ezekkel az épületekkel. És azt találta, hogy azok bizony nagyon is lakottak. Jegesmedvék költöztek be ide, akik menedéknek használják az állomást.

A drónfelvételen remekül látszanak az épületekből ki-be mászkáló medvék. Nagyjából húszan lehetnek. Volt, amelyik nagyon nem örült az érkező drónnak, az egyikük rá is mordult a zümmögő eszközre. De többen kíváncsian kidugták a fejüket az ablakon a fura jármű hangjára. Olyan is volt, amelyik inkább játszott volna a drónnal.

Az állatok egyébként már régóta használhatják az elhagyott épületeket. Egy négy évvel ezelőtti légi felvételen ugyanis már látszanak a mackók. (reuters.com)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

A tölgyfák titkos trükkje: kiéheztetik a falánk hernyókat

A hernyók által megtámadott tölgyfák a következő évben nem hagyják a leveleiket elpusztítatni.

Mi van a parlamenti pulpitus alatt?

A jókora, díszes faépítmény belsejét is használják.