Van, akinek az a munkája, hogy rozmárt nevel

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Árva rozmárbébit mentettek nemrég az állatvédők Alaszka partjainál. A kicsi néhány hetes lehetett csupán, ki volt száradva és éhezett is, amikor rátaláltak. Mivel ezek az állatok legalább kétéves korukig a mamájuk mellett nevelkednek, a kis rozmárra a biztos halál várt volna, ha nem találják meg.

Most már biztonságban van. Kép: Alaskan Sealife Center

Az apró, mindössze 74 kilós „csöppséget” valamiért hátrahagyta a csordája. Így most egy alaszkai állatkertbe került. Itt két gondozó neveli majd, akik éjjel-nappal mellette lesznek a következő két évben. Ez pont annyi idő, amennyit az anyja mellett töltött volna. A bébit cumisüvegből etetik majd. Mivel a rozmárok nagyon igénylik a társaságot és a szülői gondoskodást, egy pillanatra sem lehet magára hagyni a kicsit.

„Sok-sok hosszú, fura hét vár majd ránk” – mondta az egyik gondozó, aki a következő két évben a kis rozmár mellett él majd.

Kép: Alaskan Sealife Center

Rozmárokat ritkán sikerül menteni. Az elmúlt 25 évben mindössze 11 olyan esetről tudni, amikor egy állatkert fel tudott nevelni egy elhagyott rozmárborjút. (cbsnews.com)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.