Hó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

A hideg mellé ma megjön a csapadék is, a nap végére az északi tájakon már hó is eshet. Még a fehér karácsony sincs kizárva. Köszöntjük a Flórián és Zénó nevű olvasóinkat!

Közel már a karácsony. Mint tegnap is írtunk róla, ennek az ünnepnek – és az ilyenkor tartott más ünnepeknek – csillagászati oka van. Mostantól már hosszabbak a napok, túl vagyunk a tél felén. Persze nálunk Európában ez egyben Jézus szülinapja is. De ma nem róla lesz szó, hanem arról a másik teremtményről, akitől évezredeken át félt az ember. Sőt, vele ijesztgette a gyerekeket, számtalan néven. Elvisz a pirimókus! – mondták az erdélyi gyerekeknek. Mi az ördög az ördög? Erről írunk ma.

Megkérdezünk emellett arról, mit szeretnél olvasni a Kispolgárban. Egy év után pont ideje átgondolnunk együtt, hogyan alakítsuk az újságot. Az ördög visszatér még a hét műtárgyaként is, és ezen kívül is lesz olvasnivaló. Szép vasárnapot, és vigyázni a pirimókussal!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.

Sofőr nélküli rekord született Európa leghíresebb pályáján

Teljesen önvezető üzemmódban ment körbe a Nürburgringen egy autó.

Hogy áll az ukrajnai háború?

Oroszország egyre inkább védekezésre kényszerül - és egyre gyakrabban nem sikerül neki.