Környezetbarát lemezeken adja ki életművét a Coldplay

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

A brit Coldplay zenekar mindig is nagyon fontosnak tartotta a környezetünk védelmét, a fenntarthatóságot. A koncertjeiken is figyelnek arra, hogy minél kevésbé terheljék a környezetet.

Tavaly jelent meg a 10. stúdióalbumuk, a Moon Music, amit újnak számító, környezetbarát technológiával készítettek. Úgynevezett EcoRecords-ként jelentették meg. Ennek az a lényege, hogy PET palackokat (műanyag palackokat) hasznosítottak újra. Kilenc ilyen palackból kijön egy lemez.

Most mind a tíz albumukat újra kiadják EcoRecord formátumban, ami egyébként pont olyan jól szól és úgy is néz ki, mint egy hagyományos lemez. Itt olyan lemezekről van szó, amiket lemezjátszón kell használni, és magyarul bakelitnek hívják. Annak ellenére, hogy a bakelit egy egész másfajta műanyag.

Itt egy híres daluk. Nektek tetszik?

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Pusztít a hőség Európában, nem siet a magyar euró – híradó

Bábok jöttek az állatkertbe. Ukrános és urános hírek.

Négy városban forgatták Dánielfy és a Honeybeast közös dalát 

 A Bárcsak lennék című dal egy igazi nyári sláger.

Kacsa, takarítás, gólöröm: a foci-vb vidám pillanatai

Még messze a vége, de máris született néhány új ikon.