Hallottál már Tralalero Talaláról? És Ballerina Cappuccináról?

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Kértétek, hogy írjunk az olasz agyrohasztásról, vagy eredeti nevén az Italian Brainrot-ról. Ez az utóbbi hónapok egyik legismertebb TikTok-trendje, és szinte nincs gyerek, aki ne találkozott volna már vele. 2025 januárjában ellepték a közösségi médiát furábbnál furább, mesterséges intelligencia (AI) által generált figurák, amik olaszos hangzású neveket kaptak. Az első ilyen alak egy háromlábú cápa volt Nike cipőben, aki a Tralalero Tralala nevet kapta. Őt pedig követték a többiek. Bombardiro Crocodilo, aki egy krokodilfejű harci repülő vagy Lirili Larila, ami egy elefánt alakú kaktusz szandálban. És még sorolhatnánk…

Bombardiro Crocodilo. Kép: Wikipedia

Azt nem lehet biztosan tudni, hogy ki készítette az első ilyen figurát, de egy internetes mémekkel fogalkozó oldal szerint egy eZburger401 nevű felhasználó volt az, aki először feltöltötte Tralalero Tralala-t. Ez az első poszt egy AI-generált videó volt, amin egy szintén generált férfihang egy teljesen random mondatot mond el a név mellett.

A TikTokon ezeknek a figuráknak külön történetei vannak. Vannak, akik kapcsolatban élnek egymással, vannak, akik testvérek, és olyanok is, akik nagyon utálják egymást. És… hát alapvetően ennyi az egész. Nagyjából 35 olyan karaktert lehet találni a TikTokon, amelyik ehhez a trendhez tartozik.

Az Italian Brainrot akkor lett igazán felkapott, amikor az egyik felhasználó olyan videót készített, amiben rangsorolta az összes karaktert aszerint, hogy melyiket kedveli és melyiket nem. A videót azóta több millióan látták, és utána sorra készültek a hasonló rangsorok is.

Ballerina Cappuccina. Kép: Wikipedia

És bár ránézésre ezek a karakterek inkább tűnnek viccesnek és teljesen értelmetlennek, sok felhasználónak van velük problémája. Egyesek szerint a videókban használt kifejezések némelyike sértő, sőt, vallásellenes. Mások pedig a katonai témájú karakterek miatt aggódnak.

Valójában ez a trend tényleg inkább csak agyrohasztás, hülyéskedés hátsó szándék nélkül. Erről már írtunk nektek korábban, amikor tavaly a brainrot lett az év szava. Ezt arra használják, amikor túl sok, minőséginek épp nem nevezhető tartalmat fogyaszt valaki a közösségi médiában. És hát az Italian Brainrot nem az első ilyen. Hogy mást ne mondjunk, van a világon Skibidi Toilet is!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Botrány lett az egyik Sziget Fesztiválra tervezett koncertből

A fesztivál terroristákat éltető együttest hívott meg.

Miért ez az egész palackvisszaváltósdi?

És hová megy, amit bedobtunk a gépbe?

Kázmér és Huba

Ki tudja, hol áll meg...