Tényleg lehallgat az okostelefon?

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Az okostelefont használók néha azt veszik észre, hogy azután dob fel nekik egy reklámot az Instagram vagy a Facebook, hogy épp beszéltek arról a témáról. Nem véletlen, hogy évek óta tartja magát az az elmélet, hogy a nagy közösségi médiafelületek lehallgatják a felhasználókat. Nemrég az Instagram vezetője egy videóban beszélt erről, és igyekezett megnyugtatni mindenkit.

Adam Mosseri szerint semmi szükség arra, hogy lehallgassák az embereket. Arról nem is beszélve, hogy ez súlyos adatvédelmi jogsértés lenne. Ráadásul az sem maradna észrevétlen, hogy működik a mikrofon. A telefon jelezné, ha használatban van és jóval gyorsabban merülne az akkumulátor is.

Az Instagram vezérigazgatója szerint fordítva működik a jelenség. A felugró reklámok sokszor személyre szólóan jelennek meg a felhasználóknál. Az algoritmusok figyelik, milyen témák érdeklik az embereket. Elmentik, ki mire kattint, vagy mire keres rá. Így inkább az az elképzelhető, hogy a felhasználók azután kezdenek beszélgetni egy témáról, hogy láttak egy ehhez kapcsolódó hirdetést, csak akkor még nem figyeltek fel erre. Később, amikor a hasonló hirdetések ismétlődnek, úgy tűnhet, mintha azok a beszélgetés után kerülnének bele a hírfolyamba.

A videó utáni kommentekből azonban kiderült az is, hogy sokan nem hisznek ennek a magyarázatnak.

(sg.hu)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Mindenki meggyullad, már nincs átok Harry Kane-en – híradó

Továbbá egy kis Orbán Viktor és három kis szervál.

Érkezik az újabb Jégkorszak-film a mozikba

A sorozat hatodik epizódját jövő márciustól láthatjátok. Most is jól jönne egy kis jégkorszak...

Mi a manó az a hőkupola?

Brutál meleg van miatta egész Európában.