Napirend előtt szólalt fel Magyar Péter miniszterelnök a parlamentben hétfőn. Ahogy előre bejelentette, arról beszélt, hogyan készül a kormánya megszabadítani az „orbáni maffiától” Magyarországot.
A politikus szerint minden vizsgálatuk során újabb korrupciós ügyek kerülnek napvilágra, és nincs olyan szeglete az országnak, amire a maffia ne akarta volna rátenni a kezét.
Magyar közölte, hogy felállítják a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt, hogy felelősségre vonják az előző kormány tagjait és visszavegyék a magyar adófizetők „ellopott vagyonát”. Úgy fogalmazott: lépésről lépésre, tégláról téglára, bűnözőről bűnözőre fognak haladni.
Továbbá a korábbi ígéreteknek megfelelően
- törvénymódosítással kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök eltávolítását,
- illetve visszaállítják azt a szabályt, hogy az alkotmánybírók csak 70 éves korukig dolgozhassanak, ezzel megszűnik az Alkotmánybíróság elnökének, Polt Péternek a megbízatása.
Magyar Péter korábban lemondásra szólította fel a legfőbb ügyészt és a legfelsőbb bíróság, a Kúria vezetőjét is.


