Boldog névnapot kívánunk az Iván nevű olvasóinknak! Forró névnapjuk lesz, délután akár 33 fok is lehet.
Ma ünnepli 39. születésnapját Lionel Messi, aki hétfőn kivívta az első helyet a góllövő ranglistán a foci-világbajnokságon. A küzdelem egyre kiélezettebbé válik, de a döntőig egészen július 19-ig várni kell. Délután megmutatunk nektek néhány emlékezetes focis-szurkolós pillanatot az elmúlt hetekből.
És ha már itt járunk, ezen a ráérős reggelen ideje megvizsgálni, miért éppen 90 perc hosszúak a focimeccsek. Erre a kérdésre már több mint 150 évvel ezelőtt megszületett a válasz. Amikor a labdarúgás még kialakulóban volt a 19. századi Angliában, nem létezett egységes szabály arra, hogy meddig tartson egy mérkőzés. Valahányszor találkoztak a csapatok, előre meg kellett állapodniuk a játékidőben, ami amúgy elég kényelmetlen volt.
1866-ban Sheffield és London játszott egymással. Az előbbi csapat két teljes órán át akarta rúgni a bőrt, míg a londoniak rövidebb ideig szerettek volna játszani. Kompromisszumot kötöttek és megállapodtak a másfél órában, vagyis a félidőnkénti 45 percben. Ez remekül bevált: a focistáknak volt ideje belerázódni a játékba, de eredményre juthattak anélkül, hogy teljesen kifulladtak volna. A két város megállapodása vezetett odáig, hogy ma az egész világon legalább 90 percig tart egy rendes focimeccs.
Ti nézitek a vb-t, vagy nem kedvelitek a focit? Írjátok meg nekünk üzenetben! És legyen szép napotok!


