Idén éppen a 250. évfordulója lesz annak, hogy az Egyesült Államok kikiáltotta a függetlenségét Nagy-Britanniától. Ennek alkalmából számos ünnepséget rendeznek az államokban, sőt, Philadelphiában még egy 400 kilós időkapszulát is elásnak a szülinapon.
Az időkapszulák olyan kis dobozok, tartályok, amelyekben régi idők tárgyai, üzenetei, levelei találhatók. Tulajdonképpen kommunikálni lehet velük a jövő generációival. Az amerikaiak dobozára az America 250 feliratot írták, és az egészet úgy tervezték, hogy a következő 250 év során magas páratartalom mellett is épen maradjon.
Három méter mélyre fogják elásni, és a kutatók remélik, nem lesz annyira nedves a környezet, hogy a víz kárt tegyen benne, és nem lesz annyira száraz, hogy szétporladjon.

Hogy mik kerültek az időkapszulába? Az akciót szervező bizottság az államoktól és különböző vállalatoktól kért tárgyakat. Közel harminc állam kormányzója küldött levelet, de az „ajándékokból” igencsak furcsa gyűjtemény jött létre.
- Kalifornia küldött többek között egy NASA által készített fotót az államról és íratott a mesterséges intelligenciával egy előrejelzést arról, hogy 250 év múlva milyen is lesz majd náluk az élet.
- Michigan az állam hivatalos köveként elismert Petoskey-követ küldött, amely lényegében egy megkövesedett korall,
- Nevada (ahol Las Vegas is található) egy rakás kaszinóból származó zsetont dobott be a közösbe.
A Coca-cola egy üres kólásüveget küldött, amelyen egy ’70-es évekből ismert szlogenjük áll. Az időkapszulát, amely rengeteg verset is tartalmaz, a tervek szerint a függetlenség napján, július 4-én fogják eltemetni és csak 2276. július 4-én kinyitni.


