Elindítja a kormány a Tisztítótűz-hadműveletet

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Napirend előtt szólalt fel Magyar Péter miniszterelnök a parlamentben hétfőn. Ahogy előre bejelentette, arról beszélt, hogyan készül a kormánya megszabadítani az „orbáni maffiától” Magyarországot.

A politikus szerint minden vizsgálatuk során újabb korrupciós ügyek kerülnek napvilágra, és nincs olyan szeglete az országnak, amire a maffia ne akarta volna rátenni a kezét.

Magyar közölte, hogy felállítják a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt, hogy felelősségre vonják az előző kormány tagjait és visszavegyék a magyar adófizetők „ellopott vagyonát”. Úgy fogalmazott: lépésről lépésre, tégláról téglára, bűnözőről bűnözőre fognak haladni.

Továbbá a korábbi ígéreteknek megfelelően

  • törvénymódosítással kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök eltávolítását,
  • illetve visszaállítják azt a szabályt, hogy az alkotmánybírók csak 70 éves korukig dolgozhassanak, ezzel megszűnik az Alkotmánybíróság elnökének, Polt Péternek a megbízatása.

Magyar Péter korábban lemondásra szólította fel a legfőbb ügyészt és a legfelsőbb bíróság, a Kúria vezetőjét is.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Előző cikk

Csicsás aranykatyvasszá válnak a terek, amiket Donald Trump felújíttat

Így alakult át a Fehér Ház, mióta Donald Trump az elnök.

Kázmér és Huba

Merész Kázmér Őfelsége!

Jó reggelt!

Szerelem a levegőben.