Ha minden igaz, ez a világ legkeskenyebb, működő autója

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Egy olasz szerelő megalkotta az egyik legfurcsább autót a világon. Egy 1993-as Fiat Panda alapjaira felhúzott egy mindössze 50 centiméter széles kocsit, amit még vezetni is lehet. Úgy néz ki, mintha valaki félbevágott volna egy autót, és rosszul ragasztotta volna össze.

De a szerelő, Andrea Marazzi (az Andrea Olaszországban férfinév) nagyon is komolyan gondolta az ötletet. Az eredeti alkatrészek 99 százalékát megtartotta, még a négy kereket is. Bár fényszóróból csak egy maradt. Egy évébe telt, mire megépítette az autót (kézzel), ami elektromosan működik. Egy feltöltéssel körülbelül 25 kilométert tud megtenni, de csak maximum 15 km/h-val halad.

Közlekedni tehát nem nagyon lehet vele, de Marazzi nem is ezért, hanem az alkotás öröméért készítette. Mivel egy roncstelepen dolgozik, az volt a célja, hogy megmutassa, mire lehet képes néhány kidobott alkatrész és egy kis fantázia. A kész autó mindössze 264 kilogrammot nyom.

A szerelő most a Guinness-rekordra pályázik. Hivatalos kérelmet adott be, hogy az általa csak Flat Fiatnak (lapos Fiatnak) nevezett autót a világ legkeskenyebb kocsijaként ismerjék el. (Vice)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Mindenki meggyullad, már nincs átok Harry Kane-en – híradó

Továbbá egy kis Orbán Viktor és három kis szervál.

Érkezik az újabb Jégkorszak-film a mozikba

A sorozat hatodik epizódját jövő márciustól láthatjátok. Most is jól jönne egy kis jégkorszak...

Mi a manó az a hőkupola?

Brutál meleg van miatta egész Európában.