Halló, itt a Kutyák és Lovak magazin!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Ma van a kutyák világnapja! A nemzetközi kutyanapot minden évben augusztus 26-án ünnepli a világ, hogy tisztelegjen minden kutya előtt, függetlenül attól, hogy milyen fajta, milyen korú, milyen méretű, milyen külsejű. És persze az örökbefogadás ösztönzése is cél, hogy a lehető legtöbb kutya otthonra és családra találhasson.

A Kispolgár szerkesztőségénél vannak kutyabolond és macskabolond munkatársak is, de a legtöbb állat lenyűgöz minket. Ha tehettük volna, mi lettünk volna a Kutyák és Macskák magazin. Vagy a Kutyák és Lovak magazin. Bár utóbbi már foglalt.

Az 1999-es évet gyakran emlegetik filmtörténeti csúcsévjáratként. Egy rakás film született akkor, ami a mai napig kultikus státuszban van: nagy rajongótáboruk van, a mai napig idézgetnek belőlük, és mindig van ok újranézni őket. Ebben az évben jött ki a Harcosok klubja, az Amerikai szépség vagy a Mátrix. De nem csak izgalmas drámák születtek, a jóízű romantikus komédiák is szárnyra kaptak. 1999-es születésű film a 10 dolog, amit utálok benned, a Bambanő, az Oltári nő és az egészen fárasztó magyar címen futó Sztárom a párom. A brit-amerikai film eredeti címe Notting Hill, ez London egyik városrésze és ott játszódik a történet.

Aki nem látta a filmet, annak elmeséljük a lényeget (de nem lövünk le semmilyen poént). Hugh Grant egy átlagos, szomorkás londoni férfit játszik, William Thackert, aki egy könyvesbolt tulajdonosa. Elvált, a boltba soha nem megy senki, a nevét pedig néha még a saját anyja is elfelejti. Egy nap váratlanul betoppan a boltba Anna Scott (Julie Roberts), egy hollywoodi színésznő, aki az új filmjét népszerűsíti Londonban. Miután az első találkozásuk meglehetősen furcsán zajlott, Anna felkeresi Williamet a Ritz szállodából. Willam virággal tér be a Ritzbe, hogy meglátogassa, de csak később derül ki, hogy a színésznő éppen sajtótájékoztatót tart. Hogy bejusson, William újságírónak hazudja magát, és amikor megkérdezik, melyik újságtól érkezett az interjúra, rávágja a világ leghülyébb válaszát:

Kutyák és Lovak.

A magazint azóta rengetegen emlegetik viccből, de ami még érdekesebb, hogy ez a magazin TÉNYLEG LÉTEZIK, sőt, több mint száz éve létezik. A Horse & Hound (azaz igazából Lovak és Kutyák, nem fordítva) az Egyesült Királyság legrégebbi lovas hetilapja. 1884-ben adták ki először, és mindenféle lovas hír van benne. Lovas rendezvények, orvosi tanácsok a lovak gondozásával kapcsolatban, eladó lovak, díjlovaglás, lóversenyzés és így tovább.

Horse & Hound

A magazinnak jól jött a reklám, sőt. 2015-ben áprilisi tréfa gyanánt bejelentették, hogy Hugh Grant nem csak címlapsztárjuk, hanem vendégszerkesztőjük lesz az újságnál.

„Mióta William Thacker szerepében Hugh Grant a Sztárom a páromban bejelentette, hogy a Kutyák és Lovaknál dolgozik, azóta a nagyközönség hozzánk köti őt. Ezért teljesen indokoltnak tűnt a számunkra, hogy felajánljuk a hollywoodi színésznek, hogy vegye kezébe a gyeplőt, és állítsa össze a magazin különleges, hírességekkel foglalkozó számát.”

Horse & Hound

„A filmsztár, aki a magazint a lovasvilágon kívül is ismertté tette, egy hétre elvállalta a szerkesztői feladatokat” – jelentették be büszkén. Így történt, hogy Hugh Grant örökre híressé tett egy állatos magazint. És így nem lettünk mi sem Kutyák és Lovak.

Címlapi kép: IMDb. 

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Meghalt Ferenc pápa

Sokáig volt beteg, de húsvétvasárnap még megjelent a hívek előtt.

Nem csak Jézus támadt fel

Romulusztól a zombikig hosszú a visszatérők listája. Fel, támadás!