Ugyan Magyarországon kevés helyen van csak iskolabusz, de a világ számos országában gyakori, hogy a gyerekeket ezzel viszik suliba. Főleg amerikai filmekben láthatod a hagyományos narancssárga buszokat, de működnek iskolabuszok Angliában, Portugáliában, Ausztriában és Horvátországban is. Az iskolabuszokra azért van szükség, hogy a gyerekek ne egyedül mászkáljanak, ha a szülők nem tudják elvinni őket a suliba. És az iskola sokszor nincs is gyalogtávolságban. Az elmúlt években viszont egyre több olyan megoldás is született, ami kiválthatja az iskolabuszt. Ezek közül az egyik legjobb és legelterjedtebb a „bringabusz”.

A Bike Bus World nevű szervezetnek az a célja, hogy a gyerekek biztonságosan eljussanak a suliba, és mindez legyen egészséges és fenntartható. Épp ezért több országban elindították azt a programot, amiben a gyerekek előre megszervezett csoportokban bicikliznek be a suliba, majd haza. Minden csoportban vannak felnőttek is, akik vigyáznak a gyerekekre, de együtt tekernek velük. A kezdeményezés egyre népszerűbb, a szervezet pedig abban is segít, hogy hogyan kell elindítani egy ilyen „biciklibuszt”. Ehhez gyakorlati útmutatót és szervezési tanácsokat is adnak. Emellett aktívan támogatják az olyan kezdeményezéseket is, amik megkönnyíthetik a biciklis gyerekek életét. Ilyan pédául, hogy az adott országban jobban figyeljenek a biciklisekre, vagy hogy az iskolákban legyen helye a kerékpároknak.
A reggeli közös biciklizés egyébként nagyon jót tesz a gyerekeknek, hiszen sportolnak és új barátokat is szerezhetnek. Ráadásul biztonságos körülmények közt tanulhatják meg a biciklizés, és úgy általában a közlekedés szabályait.

Magyarországon is léteznek már hasonló biciklis kezdeményezések, de vannak más jól bevált ötletek is. Több városban működik például az, hogy szülők, nagyszülők egy csapatnyi gyereket kísérnek gyalog be a suliba. Ez a „pedibusz” főleg kisebb gyerekekkel működik, akik általában nagyon élvezik a közös reggeli sétákat az iskolába menet.