Izrael megtámadta Iránt

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Péntek hajnalban Izrael megtámadta Iránt. Az első hírek szerint iráni atomlétesítményeket céloztak, illetve célba vették az iráni katonai vezérkart is. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök elmondta, hogy azért léptek támadásba, mert az elmúlt napokban Irán nagyon közel került ahhoz, hogy atomfegyvert gyártson. Ez pedig hatalmas fenyegetést jelentene Izrael számára. „Nincs más választásunk, mint gyorsan cselekedni. Ha most nem cselekszünk, egyszerűen nem fogunk létezni” – mondta az izraeli miniszterelnök.

A célpontok közt volt az iráni katonai vezetés, a Forradalmi Gárda teheráni főhadiszállása is. Az iráni tévé szerint a támadásban meghalt az katonai elit alakulat vezetője, Hoszain Szalami is. Szalami korábban többször is megfenyegette Izraelt. A két állam közt folyamatos a feszültség, tavaly áprilisban Irán drónokkal támadta Izraelt.

A mostani támadásban az iráni beszámolók szerint lakóépületek is sérültek, több tucat a civil sebesültek száma.

Az iráni és izraeli légteret lezárták, jelenleg egyik ország reptere sem fogad járatokat. Az ENSZ és számos ország elítélte a támadást. (cnn.com)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Mindenki meggyullad, már nincs átok Harry Kane-en – híradó

Továbbá egy kis Orbán Viktor és három kis szervál.

Érkezik az újabb Jégkorszak-film a mozikba

A sorozat hatodik epizódját jövő márciustól láthatjátok. Most is jól jönne egy kis jégkorszak...

Mi a manó az a hőkupola?

Brutál meleg van miatta egész Európában.