Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Továbbra is télies napra ébredtünk, és ez egy darabig még így is marad.

Éljenek a Gusztávok, boldog névnapot kívánunk nekik!

A mai nap arról is emlékezetes, hogy a második világháborúban, 1945. január 16-án a németek felrobbantották a budapesti Szabadság hidat. Először 1896-ban épült meg, és akkor Ferenc József hídnak hívták az Osztrák–Magyar Monarchia első uralkodója után. A Szabadság híd nevet csak később kapta. Előtte volt Fővám téri híd és Vámház téri híd is.

Kicsit több mint egy évvel az elpusztítása után újjáépítették. A középső rész szenvedte a legnagyobb kárt, azt is az eredeti tervek alapján újragyártották. Annyi különbség volt, hogy eredeti zöld színe akkor szürkére változott, mert csak ilyen festék volt. Eredeti színét a nyolcvanas években átesett felújításokkor kapta vissza.

Ma is sok érdekességgel, képregénnyel és híradóval is készülünk nektek. Érdemes lesz olvasnotok minket.

Legyen szép napotok!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.

Sofőr nélküli rekord született Európa leghíresebb pályáján

Teljesen önvezető üzemmódban ment körbe a Nürburgringen egy autó.