Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Marad a mérsékelten hideg idő, de esni legfeljebb este fog. Borbála és Barbara napja van, valamint Jánosé. Ezenfelül a gepárdok világnapja.

Pár napja a választási helyzetképünkben már megjósoltuk, hogy a következő időszakban válogatott szitkok, átkok és rágalmak repdesnek majd, ahogy a pártok megküzdenek a szavazás előtt. A szitkozódás simán csak indulat, a rágalom viszont az, amikor valaki hamis tényeket terjeszt a másikról. Ezt már a falusi népek is igen utálták; a zuvat, vagyis a gonosz pletyka az egyik legvisszataszítóbb dolog volt. Erdélyben zuvat-fészek volt az ilyenre hajlamos emberek neve, és kerülték őket, miként varjú a rohadt tököt.

Most úgy tűnik, meg is érkeztünk a következő, bár nem első ilyen hadművelethez, és ettől hangos az ország. Erről írunk majd délután. Addig és azután pedig igyekszünk enyhíteni a feszültséget más témákkal. Szép és pletykamentes napot kívánunk!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.

Sofőr nélküli rekord született Európa leghíresebb pályáján

Teljesen önvezető üzemmódban ment körbe a Nürburgringen egy autó.

Hogy áll az ukrajnai háború?

Oroszország egyre inkább védekezésre kényszerül - és egyre gyakrabban nem sikerül neki.