Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Sándor nap van, a nevezetes márciusi időjósló napok egyike a mai. Éljen soká minden Sándor, remélhetőleg nem varrja majd senki a nyakukba a rossz időt. Bár úgy tűnik, hogy  Sándor, József és Benedek, akik zsákban hoznak meleget, jól dolgoznak majd. Ma is kellemes, kissé szeles tavaszi idő várható.

A márciusi szelet az őseink böjti szeleknek mondták. És persze ehhez is tartozott egy csomó népi bölcsesség. Ha sokszor fúj a szél ilyenkor, száraz lesz a nyár. Ha túl erősen, akkor rossz a termés. Persze ezek vagy bejöttek, vagy nem, de az időjárás mindig adott témát az embereknek. Különösen, ha szeszélyes, változékony, vagyis bolygóidőről volt szó.

Ma mesékről írunk nektek, azokról, amiken a szüleitek nőttek fel. De a Mézga család vagy Doktor Bubó nektek is nagyon vicces perceket okozhat, szóval érdemes megismerni őket is. A képregény is érkezik hamarosan, este pedig a szokásos híradóval várunk.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Kisebb, békés Pride volt Budapesten

Sem a hőség, sem az ellentüntetők nem okoztak gondot.

Nem látott, nem hallott, mégis 12 könyvet írt

Helen Keller látás és hallás nélkül sem adta fel. Ma lenne 146 éves.

Miért a szivárvány?

Miért a Pride és az LMBTQ jelképe? És még kié meg mié?