Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

És boldog névnapot kívánunk az Irén, Írisz nevű olvasóinknak! A mai időjárással kapcsolatban a jó hírünk az, hogy nappal nem fog esni az eső, a rossz pedig az, hogy este igen. A hűvös reggel után délután 15 fok fölé megy a hőmérséklet.

Ma, március 25-én lenne 100 éves Papp László (akiről elnevezték a fővárosi Sportarénát). Papp az ökölvívás egyik legnagyobb alakja volt, zsinórban három olimpián szerzett aranyérmet. Elképesztő gyorsaságáról és sportszerűségéről volt híres, máig a legjobbak között tartják számon az egész világon. (A fenti képünkön épp egy gyereket tanít bokszolni 1956-ban.)

Miután visszavonult a versenyzéstől, edzőként, majd a válogatott szövetségi kapitányaként dolgozott. A Papp Laci, illetve Görbe becenevű sportoló 78 éves korában hunyt el. Emlékét nemcsak a Sportaréna, hanem több budapesti szobor és a magyar ökölvívás egésze őrzi. Ide is teszünk tőle egy idézetet, amivel nem lehet vitatkozni: „a boksz az a sport, ahol a győztest is nagyon megverik.”

Kedden kiderült, hogy egy titokzatos csoport egy jól eltervezett akcióval igyekezett behatolni a Tisza Párt informatikai rendszereibe. Az lett volna a céljuk, hogy megbénítsák azt még a választás előtt. Az ügy későbbi szakaszában a titkosszolgálat szerepe is felmerült. De hogy pontosan miről van szó, és mit lehet tudni a műveletről, arról délután hosszabb cikkben írunk nektek.

Addig is legyen szép napotok!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Négy városban forgatták Dánielfy és a Honeybeast közös dalát 

 A Bárcsak lennék című dal egy igazi nyári sláger.

Kacsa, takarítás, gólöröm: a foci-vb vidám pillanatai

Még messze a vége, de máris született néhány új ikon.

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.