Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Meleg, de borult időnk lesz, és itt-ott elszabadulhat az égiháború. Sajnos sok eső nem várható, pedig a földek, az erdők szomjasak.

Dalma és Gizella napja van, valamint az asztma világnapja. Az asztmásokra régen azt mondták, hogy kehes. Később ezt már csak lovakra használták, ma pedig már a kehesség helyett a lóasztma kifejezés a hivatalos. Az asztma egy tartós, gyulladásos betegség, ami akadályozza a légzést, és Magyarországon is százezrek életét nehezíti meg. Szerencsére a legtöbb esetben lehet rajta segíteni.

Majdnem egy hónapja lezajlott a választás, és a hét végén Magyar Péter átveszi a miniszterelnöki tisztséget. A fideszes választók persze szomorúan nézik, a többség viszont felszabadult ünneplésre készül. Ám hogy mi jön ezután, azt most még csak találgatjuk. Ma azért megpróbáljuk leírni, mi várható az új kormánytól az első hónapokban. Aztán lesz még alkalmunk megírni, mi sikerült és mi nem. És reméljük, egy csomó más témára is!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.