Várható ma néhány zápor, de amúgy tombol a hőség, kitartást kívánunk azoknak, akik klíma nélkül igyekeznek átvészelni a legmelegebb napokat. Boldog névnapot is kívánunk, méghozzá a Paulináknak.
Az ő szépen csengő nevükről a legtöbb felnőttnek a Paula és Paulina című sorozat juthat eszébe. Ez egy 1998-ban indult mexikói telenovella volt. A spanyol tele (tévé) és novela (regény) szavakból álló kifejezés azokat a főleg latin sorozatokat jelölte, amelyek a romantikára, a drámára és persze az ármánykodásra épültek.
Magyarországon a kétezres években volt az aranykoruk, de mivel elég cikik voltak, sokan letagadták, hogy ilyesmit néznek. A Paula és Paulina egy egymástól elszakított ikerpárról szólt. Az egyikük rosszindulatú volt és önző, a másik pedig nem meglepően szerény és kedves.
„Nem nézték” a magyarok továbbá
- a szegény, vak lányról szóló Esmeraldát, aki beleszeret egy gazdag férfiba,
- a szegény virágárusról szóló Rosalindát, aki beleszeret egy gazdag férfiba,
- és a nehéz körülmények között felnőtt Marichuy-ról szóló Árva angyal című sorozatot sem, amelyben a főszereplő beleszeret egy… igen, igen.
Az Esmeraldát egyébként olyannyira nem nézték, hogy 1999-ben az egyik rész több mint 3 millió magyart szegezett a képernyő elé. Ma egy 750 ezres nézettség sikernek számít. Szintén népszerű telenovella volt a Vad angyal és a kicsit modernebb Csacska angyal is.
Aztán a 2010-es években gombamód nőttek ki a földből a török sorozatok. Ezek közül a legkedveltebb a Szulejmán volt, amely egy szultánról és annak feleségéről szólt.
Lesz a héten egy csomó érdekes olvasmányunk, ma délután például írunk Donald Trump amerikai elnök felújításairól, amelyeket a Fehér Házban és Washingtonban végzett. Este pedig várunk titeket a szokásos híradóval! Szép napot!


