Karácsonyfát csináltak a traffipaxokból Franciaországban

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

A franciaországi Loiret megyében a közúti sebességmérőkre fenyőgallyakat kötöztek a helyi gazdák. Első látásra olyan, mintha csak idő előtt kihelyezett ünnepi dekorációk lennének. Pedig komoly politikai üzenet húzódik az akció mögött.

Körülbelül húsz készüléket „díszítettek fel” éjszaka. Az akciót nem titkolták, be is mutatták a közösségi oldalaikon. Azt állítják, hogy a berendezésekben semmilyen kár nem keletkezett.

Ezzel csak a tiltakozásukat akarták kifejezni azok ellen az európai uniós és francia döntések ellen, amelyeket veszélyesnek ítélnek saját jövőjükre nézve. A fenyőágak persze akadályozzák a sebességmérők működését. A gazdáknak nem azzal van bajuk, hogy gyorsabban akarnak traktorozni, hanem elégedetlenek az állami támogatásokkal.

A „traffipaxfenyő”-akciót nagyobb megmozdulások fogják követni. (Kispolgár / Actu)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Lecsaptak a veszélyes büfékocsikra, kész a lop-stop törvény – híradó

Autó üldözés Budapesten, dróncsapások, uniós pénzek és jégeső.

Pénteken jön a Mozgás Éjszakája

Ingyenesen kipróbálhatsz egy csomó sportágat az ország 90 pontján

Csütörtökön indul az eddigi legnagyobb és leghosszabb foci-vébé

A leglelkesebbek több mint száz meccset nézhetnek majd meg.