Kigyulladt a legnagyobb magyar olajfinomító

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Tűz ütött ki a százhalombattai olajfinomítóban hétfő éjjel. A létesítmény hatalmas füsttel égett, a tűzoltók csak hajnalra tudták megfékezni a tüzet. Rengeteg tűzoltót riasztottak a környező városokból is.

Sérültről nem tudni, a baleset okait vizsgálják.

A beszámolók szerint robbanás is történt.

A Dunai Finomító, még épségben. Fotó: MOL

A Magyar Olajipari Rt. (MOL) százhalombattai üzeme az ország egyik legfontosabb ipari csomópontja. Ide fut be a Barátság vezetéken át az orosz olaj, innen látják el az ország nagy részét üzemanyaggal és más olajipari termékekkel. Jelentősége csak a paksi atomerőműhöz mérhető, Európában is komoly létesítmények számít.

A Barátság vezetékről és az olajról itt írtunk korábban.

(Kiemelt kép: Csőzik László / Facebook)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.