Kigyulladt a legnagyobb magyar olajfinomító

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Tűz ütött ki a százhalombattai olajfinomítóban hétfő éjjel. A létesítmény hatalmas füsttel égett, a tűzoltók csak hajnalra tudták megfékezni a tüzet. Rengeteg tűzoltót riasztottak a környező városokból is.

Sérültről nem tudni, a baleset okait vizsgálják.

A beszámolók szerint robbanás is történt.

A Dunai Finomító, még épségben. Fotó: MOL

A Magyar Olajipari Rt. (MOL) százhalombattai üzeme az ország egyik legfontosabb ipari csomópontja. Ide fut be a Barátság vezetéken át az orosz olaj, innen látják el az ország nagy részét üzemanyaggal és más olajipari termékekkel. Jelentősége csak a paksi atomerőműhöz mérhető, Európában is komoly létesítmények számít.

A Barátság vezetékről és az olajról itt írtunk korábban.

(Kiemelt kép: Csőzik László / Facebook)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Lecsaptak a veszélyes büfékocsikra, kész a lop-stop törvény – híradó

Autó üldözés Budapesten, dróncsapások, uniós pénzek és jégeső.

Pénteken jön a Mozgás Éjszakája

Ingyenesen kipróbálhatsz egy csomó sportágat az ország 90 pontján

Csütörtökön indul az eddigi legnagyobb és leghosszabb foci-vébé

A leglelkesebbek több mint száz meccset nézhetnek majd meg.