Kirándulni indult egy üres vonat, három váltót taposott szét

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Vasárnap éjjel elgurult a mátészalkai állomásról egy hibás motorkocsi. A vonat négy kilométert döcögött egymagában a síneken, mire megállt.

A kocsi eközben három váltót is megrongált. Valószínűleg nem jól állították le, amikor a műszaki hiba miatt kivonták a forgalomból. A reggeli vonatok az önfejű szerelvény miatt nem indulhattak el, és pótlóbuszokkal kellett utazni.

A Bzmot jelű motorkocsik szinte mindenütt jelen vannak Magyarországon. Sok becenevük van, hívják őket Piroskának, Studenkának, Buzenykának és Téglának, valamint Pusztametrónak is. Az egykori Csehszlovákiában készültek, de már túl vannak a negyvenedik évükön, és rengeteg baj van velük, időszerű lenne lecserélni őket. Ez is egy a magyar vasút sok-sok sebe közül. (HVG)

(Képünk illusztráció. Ez az újságokban azt jelenti, hogy nem a hír tárgyát ábrázolja. Ez itt például egy Bzmot motorkocsi, de nem az, ami elbóklászott. Fotó: Wikimedia / MSandor23)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Pusztít a hőség Európában, nem siet a magyar euró – híradó

Bábok jöttek az állatkertbe. Ukrános és urános hírek.

Négy városban forgatták Dánielfy és a Honeybeast közös dalát 

 A Bárcsak lennék című dal egy igazi nyári sláger.

Kacsa, takarítás, gólöröm: a foci-vb vidám pillanatai

Még messze a vége, de máris született néhány új ikon.