Kísérletet indított a brit kormány, tinédzserek százain teszteli a közösségi média korlátozását

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Miután az elmúlt fél évben több ország is betiltotta a gyerekek közösségimédia-használatát, az Egyesült Királyság kormánya is azt vizsgálja, hogyan közelítse meg a problémát. Nemrég konzultációt indított több száz tinédzser bevonásával, hogy meghallgathassa a véleményüket a témában.

A kísérlet keretében 300 13-17 év közti kamasz próbálja majd ki, milyen változásokat tapasztal, ha egyes felületeket (Instagram, TikTok stb.) nem, vagy csak korlátozott időtartamban ér el a neten. A kérdés az, hogy mindez milyen hatással lesz az iskolai teljesítményükre, a családi életükre és az alvásuk minőségére.

Fotó: Unsplash

A résztvevőket négy csoportra osztották, amelyek mindegyike más-más korlátozások szerint netezhet.

  • Az első csoport ugyanúgy hozzáfér majd minden közösségi médiafelülethez.
  • A második naponta csak egy órán át használhatja azokat.
  • A harmadik csoportban a szülők vannak a reflektorfényben: a konzultáció során megmutatják nekik, hogyan kapcsolhatják be a szülői felügyeletet a telefonokon és a számítógépeken, hogy eltávolíthassanak vagy korlátozzanak bizonyos alkalmazásokat, felületeket.
  • A negyedik csoportban a szülők este 9 és reggeli 7 óra között nem engedik a gyerekeknek a közösségi média használatát. De úton a suli felé és délután még netezhetnek egy kicsit.

A kormány a kísérlet eredményeit és a hozzá beérkező véleményeket is megvizsgálja majd, mielőtt törvényekben rögzíti a korlátozást. A konzultáció március elején indult, de máris 30 ezer vélemény érkezett a résztvevőktől és azok szüleitől.

Más európai országok, például Franciaország, Írország, Spanyolország és Dánia is gondolkodik azon, hogy valamilyen korhatár-szabályozást vezessen be a közösségi médiafelületekre. Az ausztrál tinik már tavaly elbúcsúztak azoktól, 16 év alatt ugyanis a kormány betiltotta ezeknek a használatát.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Jó reggelt!

Szörnyű meleg lesz, úgyhogy inkább szörnyekkel foglalkozunk.

Kisebb, békés Pride volt Budapesten

Sem a hőség, sem az ellentüntetők nem okoztak gondot.

Nem látott, nem hallott, mégis 12 könyvet írt

Helen Keller látás és hallás nélkül sem adta fel. Ma lenne 146 éves.