Lement a matek is, sírva ajánlkozott a kormányzati propaganda legfőbb gyártója – híradó

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Kedden lezajlott az írásbeli matematika érettségi. A diákok középszinten exponenciális függvényes és gráfos feladatot is kaptak, de mediánt és kvartilist is kellett számolniuk. A feladatok között halmazos, gráfos példa is szerepelt. Az Eduline által megkérdezett tanárok szerint összességében korrekt volt az idei feladatsor, de szinte mindenhol volt egy-egy olyan alkérdés, ami igazi mumusnak számít a diákok körében. A magyar érettségi hivatalos megoldása már elérhető. Szerdán történelem tantárgyból vizsgáznak a végzősök.

Váratlan bejelentést tett hétfő este egy interjúban Balásy Gyula, az ország egyik leggazdagabb embere. Balásy (a címlapképünkön is ő szerepel) úgy lett milliárdos, hogy a kormány az ő cégeitől rendelte meg a kormányzati reklámokat, hirdetéseket. Ők csinálták a háborús, bombás, ukrános óriásplakátokat például. Közpénzből. Az üzletember most közölte, hogy felajánlja a cégeit az államnak (és valamennyit adna a saját vagyonából is). Azt mondta, azért, mert a jelenlegi keretek között nem tudna működni a cégcsoport, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal máris befagyasztotta egyes számláikat. Balásy könnyek között beszélt arról is, hogy „nem akarja elhagyni az országot”. Kedden kiderült, hogy a cégei ellen hűtlen kezelés és pénzmosás miatt indított nyomozást a rendőrség.

Balásy Gyula 2024-ben, a 444 videóján. Fotó: 444/YouTube

Lemondásra szólította fel a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) vezetőségét az intézmény Hallgatói Önkormányzata (HÖK). A múlt héten két oktató ezt az egyetem falain belül tette meg egy fórumon. A HÖK szerint az egyetemet fenntartó alapítvány döntéshozó szerve és az intézmény vezetése alkalmatlan az egység kifejezésére. Az elmúlt években azon dolgoztak, hogy párbeszédet alakítsanak ki a vezetéssel, de mindhiába. A felszólítás mellett 250 hallgató aláírt egy nyílt levelet is, amelyben a leendő oktatási és a leendő kulturális minisztert arra kérik: biztosítsák az egyetem szabad működését és szüntessék meg az alapítványi modellt.

A Közgazdasági Politechnikum egyik diákja mentette meg egy férfi életét Budapesten. Bognár-Béres Gyula korábban letöltötte a telefonjára a SzívCity alkalmazást, amely értesítést küld, ha valakinek a közelben újraélesztésre van szüksége. A diákot riasztotta az alkalmazás, aki kirohant angol óráról, átfutott a szomszédos parkba, majd megpillantott egy férfit, aki nem lélegzett. A körülötte állók már hívták a mentőket. A szakképzett elsősegélynyújtó diák megkezdte az újraélesztést. A férfi lélegezni kezdett, de hamarosan megint összeomlott a keringése. Az ismételt újraélesztés után megint képes volt levegőt venni, és addigra a mentők is kiérkeztek. A diák ezután visszament az angol órára és elnézést kért, amiért kirohant. Gratulálunk neki!

Csatornában rekedt kisrókát mentettek meg a tűzoltók Fonyódon. Nem tudni, hogy az állat hogyan került oda, de nagyon meg volt rémülve, amikor rátaláltak. A róka a mentés után modellt állt egy fotó erejéig, majd a tűzoltók szabadon engedték.

Fotó: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.

Sofőr nélküli rekord született Európa leghíresebb pályáján

Teljesen önvezető üzemmódban ment körbe a Nürburgringen egy autó.

Hogy áll az ukrajnai háború?

Oroszország egyre inkább védekezésre kényszerül - és egyre gyakrabban nem sikerül neki.