Meghalt a nyíregyházi állatkert kedvence, Európa legidősebb jegesmedvéje

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

„Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Lloyd, a Nyíregyházi Állatpark ikonikus jegesmedvéje, Európa legidősebb hím jegesmedvéje életének 26. évében örökre elaludt” – írta ki a Facebookra a Nyíregyházi Állatpark.

Lloyd egyébként az életkorával igazi matuzsálemnek számított, hiszen a természetben 15-18 éves korukig élnek az északi nagyragadozók.

Lloyd beteg volt, az utóbbi két hétben már rohamosan romlott az állapota. A vizsgálatok előrehaladott daganatos elváltozásokat mutattak ki, ezért végül örökre elaltatták az orvosok.

Lloydnak két kis bocsa is született, ők vigasztalhatják az idős medve miatt szomorú gyerekeket Nyíregyházán.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Beteg gyerekeken segít a pápa magyarországi autójáért kapott pénz

Eladták azt a fehér Fiatot, amivel Budapesten közlekedett Ferenc pápa.

Garfield

Nagy a baj!

Jó reggelt!

Ne vigyen el a mándruc!