Múzeumba került a legelső YouTube-videó

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

A digitális kultúra történetének az egyik legfontosabb pillanata az volt, amikor az első videóval elindult a YouTube. Ezt a videót 2005. április 23-án töltötte fel a platform egyik alapítója, Jawed Karim, ahogy arról korábban is írtunk nektek.

A történelmi, 19 másodperces felvétel címe az volt, hogy „Én az állatkertben”.  Az látható rajta, ahogy Karim a San Diegói Állatkert elefántjai előtt állva beszél az állatok hosszú ormányáról. A videót több százmillióan tekintették meg világszerte.

Íme, a híres videó:

Ezt a felvételt a neves londoni Victoria és Albert Múzeum felvette az állandó gyűjteményébe. Most az intézmény Design 1900–Now nevű galériájában állítják ki.

A videó mellett a múzeum szakemberei az eredeti YouTube-oldal korai változatát is rekonstruálták. Így a látogatók megtapasztalhatják, hogy nézett ki a platform az indulásának idején.

Kispolgár / CNN

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

A tölgyfák titkos trükkje: kiéheztetik a falánk hernyókat

A hernyók által megtámadott tölgyfák a következő évben nem hagyják a leveleiket elpusztítatni.

Mi van a parlamenti pulpitus alatt?

A jókora, díszes faépítmény belsejét is használják.