Rengeteg gyereket nyomasztanak azzal kéréssel a felnőttek, hogy ugyan árulják már el, hogy mik lesznek, ha nagyok lesznek. Ehhez néha belecsípnek a gyerekek arcába is. Ez utóbbira nincs ellenszerünk, de az első kérdéshez tudunk adni egy mankót. Egészen pontosan azt, hogy egyáltalán nem baj, ha még fogalmad sincs, mihez akarsz kezdeni felnőtt korodban.
A jó hír az, hogy az ember egész életében képes tanulni. Nem kell ragaszkodni semmilyen szakmához sem, amit fiatalabb korodban kitaláltál. Ma már egyáltalán nem ritka, hogy aki újságíróként kezdte, végül elmegy villanyszerelőnek. Vagy aki kozmetikusnak tanul, abból később festőművész lesz. Most bemutatunk néhány ismert embert, akik egészen későn találták ki, mivel is akarnak foglalkozni. És ez végül a világhírt jelentette a számukra.
Stan Lee
Írónak készült, fiatalabb korában az volt a vágya, hogy egyszer majd megírja a „Nagy Amerikai Regényt”, amiről mindenki beszél majd és amit az iskolákban is tanítani fognak. Újságnál is dolgozott, a gyászjelentéseket bízták rá. De nem állt meg itt. Dolgozott irodában egy szabónál, jegyszedő volt a New York-i Broadway egyik színházában és újságelőfizetéseket is árult. Aztán elkezdett dolgozni egy kis kiadóban, ahol képregényeket rajzoltak. Már majdnem 40 éves volt, amikor a kiadó új szuperhősön kezdett gondolkodni. Lee ekkor találta ki Pókembert, ami óriási siker lett. Utána sorra születtek a többiek: Hulk, X-man, Thor, Vasember és Doktor Strange, majd megszületett a Marvel, minden idők egyik legsikeresebb képregénykiadója.

Vera Wang
Vera Wang ma az egyik legismertebb és legdrágább divattervező a világon. Főleg esküvői ruhákat készít, de sztárokat is szívesen öltöztet. Pedig Wang egyáltalán nem ezt tervezte. Műkorcsolyázó volt, egészen jó eredményeket ért el az amerikai nemzeti bajnokságokban. Akkor hagyta abba a versenyzést, amikor végül nem került be az olimpiai csapatba. Ezután újságírással kezdett foglalkozni. A neves Vouge divatlapnál helyezkedett el, és ő lett az egyik legfiatalabb szerkesztője a lapnak, mindössze 23 évesen. Amikor férjhez ment, nem talált magának esküvői ruhát, ezért megtervezte a sajátját. A tervezésből aztán hobbi lett, és 40 éves korában a hobbiból hivatás is. Ekkor alapította meg a saját divatmárkáját.

Julia Child
Amerikában az ő neve egyet jelent a főzéssel, az első tévés szakácsok egyike volt. Pedig az ő karrierje sem így indult. Az amerikai hadsereg egyik irodájában kezdett dolgozni, ahol a katonák papírjait intézte. A férje viszont diplomata volt, akit Párizsba helyeztek. Child itt ismerte meg a francia konyhát és hobbija lett a főzés. Már 30 is elmúlt, amikor beiratkozott az egyik neves francia szakácsiskolába. Ő írta meg az első olyan amerikai szakácskönyvet, amiben francia ételek szerepeltek. 49 éves volt, amikor az egyik tévécsatorna felkérte, hogy a receptjeit adásban is mutassa be. Azonnal sztár lett.
Harald Sanders
Az ő nevet kevesebben ismerik, a rántott csirkéjét viszont annál többen. A világ egyik legismertebb gyorsétterme, a KFC (Kentucky Fried Chicken) az ő „találmánya”, ezt 62 éves korában alapította meg. Ugyan főzni már hétévesen megtanult az anyukájától, de fiatalabb korában minden mással foglalkozott. Volt biztosítási ügynök, tűzoltó, napszámos, villamosvezető és benzinkutas is. A harmincas éveiben panziót és éttermet vezetett. A saját receptje szerint készült csirkét először saját autójával szállította ki más éttermekbe. Az első KFC-t 1965-ben nyitotta meg, de addigra több mint 600 étteremben készítették az ő receptje alapján a rántott csirkét. A csirkésdobozokon tényleg az ő arca látható.

Csontváry-Kosztka Tivadar
Az egyik legismertebb magyar festőművész patikusként kezdte, az édesapja gyógyszertárában dolgozott. Az orvosi egyetemet is elvégezte, itt gyógyszerészdiplomát szerzett, de tanult ásványtant és földtant is. Közel harmincéves koráig úgy tűnt, hogy a családi vállalkozást viszi tovább. Aztán a legenda szerint egy nap az egyik recept hátuljára rajzolt egy ökrösszekeret. A patika egyik dolgozója ennek láttán felkiáltott: „Hisz maga festőnek született!” Az eset után egyre többet rajzolt, de festeni csak 41 éves korában kezdett el. Mintegy száz műve maradt az utókorra.
