Pécsen is nagyra nőtt a Pride

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Szombaton megtartották a Pécs Pride felvonulást. Ez az egyetlen város Budapesten kívül, ahol a melegek jogaiért rendszeresen szerveznek menetet. A rendezvény persze a budapesti óriásmenetnél jóval kisebb volt, de így is nagyon sokan vettek részt rajta.

A rendőrség itt is betiltotta a tüntetést „gyermekvédelmi okokból”, ahogy a budapestit. Ez a kormánynak abból az elméletéből ered, hogy a gyerekekre káros, ha ilyet látnak. Ennek ellenére a szervezők nem hátráltak meg, de trükkhöz folyamodtak. A felvonulást elvileg az őzek és vaddisznók okozta károk ellen hirdették meg.

A pécsi Pride-on a város ellenzéki polgármestere, Péterffy Attila is megjelent és beszédet mondott. Jelen volt néhány külföldi politikus is. Egy maroknyi jobboldali ellentüntető is kivonult, de a rendőrök szakszerűen intézkedtek, és megakadályozták az összetűzéseket. (Fotók: Kispolgár)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Lecsaptak a veszélyes büfékocsikra, kész a lop-stop törvény – híradó

Autó üldözés Budapesten, dróncsapások, uniós pénzek és jégeső.

Pénteken jön a Mozgás Éjszakája

Ingyenesen kipróbálhatsz egy csomó sportágat az ország 90 pontján

Csütörtökön indul az eddigi legnagyobb és leghosszabb foci-vébé

A leglelkesebbek több mint száz meccset nézhetnek majd meg.