Rekordidő alatt biciklizett fel az Eiffel-toronyra egy francia férfi

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Megdőlt az Eiffel-toronyra felbiciklizés rekordja. A 35 éves Aurélien Fontenoy a torony második emeletére jutott fel a biciklijével. Persze nemcsak tekert, hanem főleg ugrált a kerékpárral, lépcsőről lépcsőre. 686 lépcsőfokot mászott meg 12 perc 30 másodperc alatt, ezzel egy 23 éves rekordot döntött meg. Nem is kevéssel, hanem közel hét perccel.

Aurélien Fontenoy egykor mountain bike-versenyző volt. Ma az a hobbija, hogy nagyon magas épületekre biciklizik fel, erről pedig videókat is készít. Épületek tetején ugrál, sőt megmászta már az észtországi Tallin tévétornyát is. Az extrém sportoló veszélyes mutatványait több százezren lájkolják a a TikTokon és az Instagramon. Te sose próbáld meg utána csinálni!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Lecsaptak a veszélyes büfékocsikra, kész a lop-stop törvény – híradó

Autó üldözés Budapesten, dróncsapások, uniós pénzek és jégeső.

Pénteken jön a Mozgás Éjszakája

Ingyenesen kipróbálhatsz egy csomó sportágat az ország 90 pontján

Csütörtökön indul az eddigi legnagyobb és leghosszabb foci-vébé

A leglelkesebbek több mint száz meccset nézhetnek majd meg.