Vegyes eredményt hozott az iskolai mobiltelefon-tilalom

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Az elmúlt években egyre több iskolában tiltották be világszerte, így Magyarországon is a mobiltelefonok használatát. Az intézkedéstől azt várták, hogy így javul a diákok figyelme, tanulmányi eredménye és viselkedése.

Egy friss amerikai kutatás azonban elég vegyes eredményekről számol be.

Az nem meglepő, hogy azokban az iskolákban, ahol szigorúan korlátozták a telefonhasználatot, jelentősen csökkent a mobilozás az órák alatt. A tanárok is pozitívan értékelték a változást, úgy tapasztalják, hogy kevesebb lett a figyelemelterelés, és könnyebb lett az oktatás. Sőt, idővel még a diákok egy része is jobban is érezte magát. Kevesebb stresszről és nagyobb nyugalomról számoltak be.

Mi is megkérdeztünk titeket, az eredményeket itt írtuk meg.

Ugyanakkor a tanulmány arra is rámutat, hogy a tanulmányi eredmények – például a teszteredmények – egyelőre nem javultak számottevően. Sőt, a tiltások bevezetése után kezdetben még a fegyelmi problémák száma is nőtt.

A szakértők szerint ez azt jelzi, hogy bár a mobiltelefonok kizárása csökkenti a zavaró hatásokat, önmagában ettől nem lesznek jobbak az eredmények. (Kispolgár / New York Times)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.

Sofőr nélküli rekord született Európa leghíresebb pályáján

Teljesen önvezető üzemmódban ment körbe a Nürburgringen egy autó.