Tegnap bejárta a sajtót a hír, hogy egy amerikai géntechnológiai cég visszahozott egy kipusztult állatfajt. A Colossal Biosciences vállalat állítása szerint három óriásfarkast hoztak létre. Ez az állat több mint tízezer éve kihalt.
Angol neve dire wolf, magyarul rémfarkasnak is nevezik. A legnagyobb mai szürke farkasokhoz mérhető, de azoknál jóval erőteljesebb ragadozó volt. Ősbölényekre és hasonló nagy növényevőkre vadászott, valószínűleg ezek eltűnése okozta a kihalását.
A New Scientist tudományos magazin vitatja, hogy a cég valóban az igazi rémfarkast hívta életre. Az eddigi információk szerint inkább arról van szó, hogy a tudósok a szürke farkasból génszerkesztéssel létrehoztak egy olyan farkasváltozatot, amely hasonlít az óriásfarkasra, de nem az. A módosított gének például fehéres bundát eredményeznek, más gének pedig erősebb izomzatot. A lap szerint összesen húsz gént változtattak meg, de a rémfarkasnak nem húsz, hanem többmillió génje különbözik a szürke farkasétól.

A vállalat most egy elzárt területen tanulmányozza a teremtményeit. Terveik szerint nem fogják őket szaporítani. A Colossal volt az a cég, amely nemrégiben gyapjas egereket teremtett, ami a mamut feltámasztásához vezető lépés. Egyik fő céljuk a kihalt lények visszahozása.