Ma veszi át a Nobel-díjat Krasznahorkai László

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Ma délután veszi át az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László. A díjátadót minden évben december 10-én, Alfred Nobel halálának évfordulóján tartják. A ceremóniát szigorú szabályok szerint rendezik meg a svéd fővárosban, Stockholmban. A díjazottakat a svéd király, XVI. Károly Gusztáv fogadja majd.

Krasznahorkai László a második irodalmi Nobel-díjasunk. Korábban Kertész Imre kapta meg ezt az elismerést 2002-ben. Krasznahorkai művei alapvetően nem gyerekeknek való, nehéz olvasmányok. A Svéd Királyi Tudományos Akadémia szerint az írások „látnoki erejűek”.

Krasznahorkai László a 2012-es budapesti Könyvfesztiválon. Fotó: Wikipedia/Derzsi Elekes Andor

Az író több művéből készült film is, amiket Krasznahorkai László jó barátja, Tarr Béla rendezett. A Sátántangó vagy A torinói ló is olyan művek, amit inkább felnőtt korában tud értékelni az ember. Krasznahorkait évek óta a Nobel-díj egyik esélyesének tartották, idén pedig valóban megkapta a világ legrangosabb elismerését.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

A hét műtárgya: az Aberdeen Bestiárium

A középkori embernek a krokodil pont olyan furcsa és hihetetlen volt, mint az emberfejű oroszlán.

Több tízezer sárkány repült a dán tengerparton

A világ legnagyobb sárkányfesztiválját rendezték meg nemrég.

Jó reggelt!

Szörnyű meleg lesz, úgyhogy inkább szörnyekkel foglalkozunk.