Ha van egy kis mázlid és egy jó erős távcsöved, ma együtt láthatod az égen a Holdat, a Jupitert, az Uránuszt és még egy üstököst is. Ehhez persze az kell, hogy ne legyen felhős az ég, és lehetőleg olyan helyen legyél, ami elég messze van a lakott területektől.
A Jupitert és a Holdat persze még szabad szemmel is láthatod, bár a Hold ma a legvékonyabb kifli formájában lesz látható. Ha a nyugati látóhatár felé nézel este 8 óra 20 perckor, mindkét égitest alacsonyan lesz még. Nem sokkal később felbukkan a kékeszöld Uránusz bolygó, de ezt már szabad szemmel nem látni. Nagyon közel, mindössze két fokkal lesz a Jupiter fölött. Ugyancsak távcső kell majd az év legszebb üstököséhez is, amit a holdsarló alatt három fokkal érdemes keresni.
Az üstökös a 12P/Pons-Brooks nevet kapta, legközelebb 71 év múlva ér a Föld közelébe. Még néhány napig lehet megfigyelni, mert aztán már túl közel lesz a Naphoz. A Jupiter és az Uránusz is eltűnik lassan az égboltról.
A 12P/Pons-Brooks-nak zöldes kómája van, ez az a gázfelhő, ami a mag körül képződik, a csóvája pedig szép hosszú. Amúgy meg egészen közelről úgy néz ki, mint a Millenium Falcon a Csillagok Háborújából. Ha szeretnétek többet tudni ezekről az égitestektől, és meg is néznétek őket közelebbről, a Svábhegyi Csillagvizsgáló gyakran szervez égi bemutatókat. A Hold krátereit például április 11. és 13. közt meg lehet figyelni náluk.