Letartóztattak egy japán taxisofőrt, aki szándékosan gázolt el egy galambot az utcán Tokióban. Az 50 éves elkövetőt egy szemtanú jelentette fel, aki észrevette, hogy az autós felgyorsított, mielőtt belerohant a madárba. A férfi azt mondta a rendőrségnek, hogy „az utak az emberekért vannak, a galambok dolga pedig, hogy elkerüljék az autókat.” Nos, a galamboknak nincs benne a munkaköri leírásukban a szándékosan fájdalmat okozó autósok kerülgetése, és erről a japán törvények is rendelkeznek. A vadgalambokra legálisan lehet vadászni, de városi rokonaikat csak akkor lehet leölni, ha bizonyítottan kellemetlenséget okoznak, és akkor is csak a hatóságok jóváhagyásával. Miután egy állatorvos elvégezte a madár boncolását, és megállapította, hogy a madár sokkos állapotban pusztult el, a rendőrség rendkívül rosszindulatúnak minősítette a férfi tettét, ezért gondolták szükségesnek a letartóztatást.
Öt-tíz medve brummoghat Magyarországon összesen. Erről Nagy István agrárminiszter írt egy parlamenti válaszban, miután az egyik párt aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a medvék károkat okoznak majd, és nem egyértelmű, hogy ezeket a károkat kinek kell megtérítenie. Az agrárminiszter közölte, hogy nem tudnak arról, hogy medve bárhol is kárt okozott volna Magyarországon, és arról is írt, hogy az országos medvepopuláció jelenleg 5-10 egyedre tehető. A macik inkább az észak-keleti megyékben vannak jelen, bár közülük néhányan csak Szlovákiából kóboroltak át. Az agrárminiszter emlékeztetett arra, hogy a Magyarországon élő nagyragadozó fajok (barna medve, szürke farkas és a hiúz) fokozottan védettek, nem vadászhatók.
Több ezer magyar felhasználó Simple-fiókját törték fel kedden éjszaka. Erről az érintettek írtak először a Telexnek, az OTP pedig megerősítette a történteket. A Simple-lel például mozijegyet, parkolójegyet lehet vásárolni, illetve különböző fizetéseket elindítani. Az OTP bank szerint az történt, hogy „digitális adattolvajok robotizált módszerrel több ezer felhasználó fiókját feltörték, és megváltoztatták a regisztrált e-mail címeket.” Ahhoz azonban, hogy valaki fizetni tudjon az interneten a bankkártyájával, szükséges megadni a kártya hátoldalán található, háromjegyű, úgynevezett CVV/CVC kódot. Mivel a robotok nem tudták a kártyákhoz tartozó kódokat, így fizetni sem tudtak vele, mindenkinek megmaradt a pénze. A bank az érintett fiókokat átmenetileg letiltotta, majd helyreállította. A lopás mögött álló ismeretlen adattolvajok ellen feljelentést tett.
Izzasztó kérdéseket kapott szerdán Boris Johnson volt brit miniszterelnök a járványügyi bizottság meghallgatásán. Három évvel ezelőtt, amikor a Covid-19 betört Európába, még Johnson volt a kormányfő, az akkori döntéseivel pedig nagyon magára haragította a választókat. Kiszivárgott ugyanis, hogy nem nagyon törődött azzal, hogy kire hogy hat majd a vírus. Nem igazán értett a tudományhoz, de szerette volna elkerülni, hogy leálljon az ország. Nem véletlen, hogy most, a meghallgatás alatt rengetegen tiltakoztak az épület előtt olyanok, akiknek a szerettei a járvány során hunytak el. Növelte a felháborodást az is, hogy mialatt a britek még az utcára is alig mehettek, a kormány tagjai többször is nagy bulikat tartottak a Downing Streeten, a miniszterelnök hivatalos rezidenciáján. Boris Johnson szerdán, a bizottság előtt elmondta: vállalja a felelősséget a döntéseiért és a hibáiért, bár nem tudja, mit tehetett volna másként, illetve együttérzését fejezte ki az áldozatok családja felé.