Lehet, hogy voltál már olyan bevásárlóközpontban, aminek a közepén egy óriási autó parkolt. A kocsik általában új modellek, amiket éppen reklámoznak az autókereskedők. És most jön az ötmillió forintos kérdés. Hogy kerülnek be a plázákba az autók?
Többféle magyarázat is kering a neten erre a kérdésre válaszul. Például, hogy odabent rakják össze őket, vagy hogy teherlifttel emelik fel azokat egy pinceparkolóból. Egyik ötlet sem teljesen elvetemült, de a válasz ennél a legtöbbször egyszerűbb. A kereskedők általában egyenesen behajtanak az autókkal a plázába.
A legtöbb plázában vannak különleges, nagy ajtók, ahol a hatalmas méretű szállítmányokat viszik be. Változó, hogy ez a speciális bejárat hol található (de sokszor hátul), sőt, léteznek plázák kivehető ajtókkal is.
Néha előfordul, hogy az autó túl széles ahhoz, hogy átférjen az ajtókon. Ilyenkor a kereskedőnek le kell vennie a kocsi ajtajait, hogy behajtson, majd odabent visszaszerelni azokat.
Ez persze nem magyarázza meg azt, hogy néha hogy kerülnek fel az autók a második emeletre. Az egynél több emeletes bevásárlóközpontokban nagy teherliftek vannak, amelyekbe nehéz tárgyak, köztük autók is beférnek. Ezeket a lifteket akkor használják, amikor egy üzlet felújítás alatt áll, vagy amikor új üzlet költözik be. Gyakran megesik, hogy egy új, emeleti üzletnek nagyméretű árukat kell szállítani, amelyeket nem lehet a lépcsőn felcipelni. A speciális lifteket éppen erre tervezték.
Ha a kocsi már bent van, a folyosókon keresztül a lifthez vezetik, amely magasabb szintre emeli. A kocsit ezután kihajtják a nagy teherbírású felvonóból, és a második szinten lévő bemutatóhelyre vezetik.
Az autók persze csak akkor mozognak plázák belsejében, amikor azok nincsenek nyitva. Valószínűleg csúnya vége lenne, ha a vásárlók tömegei között hajtana valaki keresztül egy új autóval. A márkakereskedő általában egyeztet egy időpontot a bevásárlóközponttal, amikor az autót behajthatják a speciális ajtón keresztül. A pláza személyzete ilyenkor szétpakol a folyosókon, hogy semmi ne legyen útban.
Az autót ezután óvatosan, lassú sebességgel navigálják a folyosókon keresztül, amíg el nem éri a célját. A jármű vezetője egyébként a legtöbbször nem a bevásárlóközpont alkalmazottja, a kereskedés inkább a saját emberét küldi ehhez a feladathoz.