Körömápolási tanácsokat kért tőlünk egy olvasónk, és mi szívesen adunk tippeket, mert minden korosztálynak hasznos lehet. Máris soroljuk, mit mondanak a szakértők, de előtte egy alapvetés: ahogy az egész testünk, úgy a körmeink is akkor lesznek egészségesek, ha megfelelően étkezünk (eszünk elég rostot, zöldséget, gyümölcsöt), azaz elég tápanyagot és folyadékot viszünk be.
1. Tiszta körmök

A gyakori kézmosás a bacik távol tartása mellett a körmök tisztaságát is garantálja. Ha nagyon koszos lett, érdemes körömkefézni, de vigyázz! Sok olyan körömkefe van, aminek brutál kemény sörtéi vannak, ez pedig felsértheti a körmöd alatti bőrt. Ha csak ilyen van otthon, jobb egy fogkefét kinevezni erre a célra.
2. Ha hosszú, akkor is vágj/reszelj vissza belőle
A körmöket érdemes rövidebben tartani, hogy ne törjenek be. De ha szereted a hosszabb körmöket, akkor is hetente reszelj rajtuk egy kicsit, hogy elkerüld a töredezést. Ami az alakját illeti, a kockásra reszelt körmök lehet, hogy jól mutathatnak, de a szakértők szerint a lekerekített végekkel kisebb esélye van a letörésnek, sérülésnek.
3. Hagyd békén a körömágyat!
Amikor valaki géllakra vagy műkörömre megy körmöshöz, sajnos azonnal nekiesnek a körömágynak, más nevén a kutikulának. Ez a körmöd tövében lévő bőrréteg, amit elkezdenek visszanyomkodni vagy levágni. De ez a köröm természetes védőrétege, amit nem kellene piszkálni. Ha zavar, hogy vastag, kiszáradt, inkább kend be többször a kezedet krémmel. Vagy akár használj rá egy kis olajat. És igyál több vizet, hiszen a kiszáradt bőrt belülről is kell hidratálni.
4. Acetonmentes lemosó
Ha mindenáron lakkozni szeretnéd a körmeidet, akkor lemosáskor acetonmentes lemosót használj. Mert az aceton nagyon szárít.
5. Hagyd a körmödet lélegezni

Szakértők már régóta figyelmeztetnek arra, hogy a körmöket nem szabad folyamatosan sima vagy géllakk alatt tartani. Az oka egyszerű: a kemikáliák jót azért nem tesznek a körmödnek, száríthatják és a szerkezetét is ronthatják. És nem hagyják lélegezni. A géllakkot a ti korotokban egyáltalán nem ajánljuk, de a sima lakkot is jobb, ha nem minden egyes héten használjátok.
6. A körömvágó eszközök tisztítása
Ez is nagyon fontos. Legyen az olló vagy csipesz, nem árt időnként fertőtleníteni őket alkohollal.
7. Lábkörmök
A lábkörmök vastagabbak lehetnek a kézujjainkon lévő körmöknél. Mielőtt nekilátsz a körömvágásnak, áztasd be egy 10 percre a lábadat. Vagy fürdés után pedikűrözz. A lábkörmöket fontos rendszeresen levágni, mert járás közben még könnyebben sérülhetnek. A lábkörmök épségéhez a megfelelő cipő is fontos, nem tesz jót nekik, ha valami nyomja őket.
És akkor plusz egy, amit mondanunk sem kell: ne rágd a körmeidet!