Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Boldog névnapot Jenők és Jolánok!

Nincs jó hírünk, ami az időjárást illeti, a héten nemcsak hideg lesz, de esni is fog. A köd viszont felszáll.

1959-ben ezen a napon mutatták be az egyik legtöbb Oscar-díjat nyert filmet, a Ben-Hurt. Nálunk is szokták játszani a tévék, főleg karácsony táján. A Ben-Hur 11 Oscarját csak a Titanicnak és a A Gyűrűk Ura: A király visszatérnek sikerült elérnie.

A film nagyon hosszú, 214 perces, és arról szól, hogy egy zsidó herceget elárul és rabszolgasorba taszít egy római barátja az 1. századi Jeruzsálemben. De Ben-Hur újra szabad lesz, és visszatér, hogy bosszút álljon. A filmet műfajilag a kard és szandál (sword and sandal) filmek közé is soroljak. Ez arra utal, hogy sok benne a harcjelenet, és az ókorban vagy középkorban játszódik. A bibliai filmek is nagyrészt ebbe az alkategóriába tartoznak. A most bemutatott Gladiátor II. is ilyen például.

Ma folytatjuk a híres tudósokat, ezúttal Galileo Galileiről, Nikola Tesláról és Thomas Edisonról olvashattok. De lesz cikk arról is, hogy miért van az, hogy egyre többen unatkoznak. Elég fura, mivel sosem volt még ennyi programlehetőség és információ, mint most. De lehet, pont ez a baj? Nemsokára megosztjuk veletek, mire jutottak a kutatások.

Legyen szép napotok!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogy került a Mikulás Lappföldre?

Pláne, hogy az eredeti Miklós püspök Kis-Ázsiában született?

Az Action for Democracy továbbra is támogatja a Kispolgárt

Az első szabad gyerekújság marad, és ingyenes.

Kázmér és Huba

Kázmér ellenáll.