Jó reggelt!!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Már megint itt a hétfő! A hét első napja, amit szinte mindenki utál. Sőt, van aki annyira utálja, hogy emiatt már a vasárnapot is utálja. És ezért inkább a fél hétvégén otthon kuksol, és arra gondol, hogy a hétfő egy utálatos dolog. Sőt, egyenesen ocsmány. Vagyis röcsmög. Ilyenkor nehezebb felkelni is, mindenki jóval szunyákabb, azaz álmosabb, mint más napokon. Ezért mi ma arról írunk nektek, hogy hogyan éljétek túl a hétfőt. Például úgy, hogy élvezitek a mai napsütést. Igaz, ehhez jól fel kell öltözni, mert a hideg még megmarad. De ha a január kellős közepét a tél közepének is tartjuk, akkor már csak egy fél tél van hátra tavaszig.

Ha Amerikában élnétek, ma nem kéne iskolába mennetek. Ott ma ünneplik Martin Luther Kinget, ez az ő napja. King lelkész volt és polgárjogi harcos. Volt egy álma arról, hogy Amerikában a fehéreket és a feketéket ugyanolyan jogok illetik meg. Ma róla is olvashattok bővebben.

Ma a Lórántok és Lorándok ünneplik a névnapjukat. Ez majdnem ugyanaz a név, mindkettő a germán Roland magyarosított változata. A név jelentése dicsőség. A népi bölcsesség szerint aki ezen a napon sok bort iszik, annak később se lesznek szebb napjai. Csak röcsmögök.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.