Napról napra egyre érdekesebb a foci-világbajnokság, amely messze nemcsak a mérkőzésekről szól, hanem a szurkolókról, a sport ünnepéről és az összetartozásról is. A vb-t rendező országokból, Kanadából, az Egyesült Államokból és Mexikóból is jöttek már olyan fotók, videók és történetek, amelyek rövid idő alatt nagyon népszerűek lettek. Mutatunk is néhányat!
Húúúzd, húúúzd!
Arról már beszámoltunk nektek, hogy a skót szurkolók mennyire örültek a haiti válogatott elleni győzelmüknek Bostonban. Ugyanebben a városba utaztak a norvég szurkolók is, akik teljes vikinglázban égnek. A válogatottjuk először Irak ellen játszott, a focisták pedig úgy utaztak el a meccsre, hogy azt üzenték: jönnek a vikingek. A szurkolók azóta a mérkőzéseken és a rendező városok parkjaiban, mozgólépcsőin is evezőset játszanak: sorokba ülnek és úgy tesznek, mintha egy hajón eveznének.
A napokban a norvég parlament képviselői ugyanezt tették, hogy így fejezzék ki a támogatásukat a válogatottnak.
Mindig az állatok
A vb-k alatt mindig híressé válik egy-két állat és ez az idei torna alatt sincs másképp. Mexikóvárosban egy Merlin nevű, kétéves kacsa lett nagyon népszerű, miután apró mexikói mezben és cipőkben totyogott a szurkolók mellett az utcán a Dél-Afrika elleni meccsen.
A kacsa egyébként egy utcai árus háziállata, máskor is lehetett már látni a környéken, de eddig nem keltett nagy figyelmet. Merlin azóta a világbajnokság nem hivatalos kabalafigurája lett. A gazdája, Karla Gomez azt mondta, nagyon örülnek az állatuk sikerének, és főleg annak, hogy az emberek imádják Merlint.
Nem bírta az izgalmakat
Kevésbé szerencsésen zárult Bear, a 12 hetes kiskutya története, aki egy új-zélandi reggeli műsor vendége volt. A válogatott kerettag, de nemrég lesérült Oli Sail kapus magával vitte a stúdióba a golden retriever-pudli keverék kiskutyáját, hogy megnézze, képes-e megjósolni az Új-Zéland-Irán meccs kimenetelét. Amikor a gazdája letette a földre, azt mondta neki: „jól van haver, itt az idő, hogy ragyogj!”. Bear elé két tál eledelt raktak, az egyik a hazai, a másik az iráni csapatot jelölte. A legfőbb kérdés az lett volna, hogy melyikből eszik. A kiskutya ehelyett körbeszaglászott kicsit a stúdióban, megnyalta a vb hivatalos labdáját, majd a stúdió padlójára kakilt.

Messzi-messzi Messi
A dél-amerikai Patagóniában a napokban felavattak egy gigantikus, Lionel Messiről mintázott szobrot. Nem ez volt az első a világon, az indiai Kalkuttában épp nemrég kellett szétbontani a 21 méteres alkotást, mert ingadozott a szélben. Úgy tűnik, Patagóniában sikerült rendesen rögzíteni a 26 méteres és 70 tonnás szobrot, ami a sztárfocistát felemelt ököllel és az előző vb trófeájának másolatával ábrázolja.
Táncos ünneplés
A kongói válogatott igen emlékezetes gólöröme sem maradhat le a listáról. Az ország másodjára vesz részt a világbajnokságon, de most először, a Portugália elleni meccsen rúgtak gólt. Ekkor a játékosok az oldalvonal felé rohantak és mindannyian táncolni kezdtek, ostorcsapás-szerű mozdulatokat mutattak be. A kongóiak a táncot fimbunak (azt jelenti: ostor) nevezik, ami egy több mint tízéves popsláger videóklipjében szerepelt először.
Pedánsak, mint mindig
A japán szurkolók arról híresek, hogy miután részt vesznek valamilyen nagy meccsen, eltakarítják maguk után a szemetet. Ezt már évtizedek óta így csinálják. Miután a válogatottjuk 2-2-es döntetlent játszott Hollandiával Dallasban, nem várt segítséget kaptak. Az amerikai-focista Jameis Winston csatlakozott hozzájuk és együtt gyűjtötte velük a szemetet a lelátón. Winston utólag elmondta, hogy inspirálta a szurkolók által a stadion, a torna és maga a sport iránt tanúsított tisztelet. Különösen lenyűgözte, ahogyan a szurkolók a takarítás során gondosan szétválogatták a különböző típusú hulladékokat.


