Különleges bálnamentő akció történt Németországban

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Bálna rekedt a sekély vízben Németországnál még március elején. Az állatot az ország balti-tengeri partjainál szúrták ki, nagyon messze az Atlanti-óceánban található természetes élőhelyétől.

A német sajtó Timmynek nevezte el a fiatal bálnát, aki többször is a partra sodródott, és folyamatosan romlott az egészségi állapota. A szakemberek hetekig próbálták a mélyebb vizek felé terelni őt, de hiába. Közben éles vita alakult ki arról, hogy vajon nem kellene-e hagyni Timmyt békében meghalni ahelyett, hogy megpróbálják „visszatolni” őt a helyére.

Végül nem a kormányzat lépett, hanem magánemberek egy csoportja döntött úgy, hogy különleges kísérletbe kezd. A csapat behúzta a bálnát egy vízzel teli bárkára, hogy a mélyebb vizekre szállíthassa őt. Az egész művelet másfél millió euróba, több százmillió forintba került.

A tudományos életből ugyanakkor sokan felhívták a figyelmet arra, hogy mindez rengeteg stressznek teszi ki az állatot. Állatvédelmi aktivisták tüntetést is szerveztek, ahol azt követelték, hogy mindenki hagyja békén Timmyt, mert ez a mentés valójában állatkínzás. Egyes tudósok pedig úgy gondolják, hogy a bálna eleve azért keresett valamilyen sekély vizet, mert gyenge volt és pihenésre szorult.

A bálna mentés közben a hajón

Túlélte, mégis meghalt

A mentés azonban sikeres volt, Timmyt végül szabadon tudták engedni az Északi-tengeren. A szakemberek abban bíztak, hogy az állat egy idő után visszatér a természetes élőhelyére, az Atlanti-óceánba.

Végül azoknak lett igazuk, akik menthetetlennek ítélték Timmyt. A dán környezetvédelmi hatóság szombaton megerősítette, hogy az egy nappal korábban talált élettelen test valóban a korábban elszállított bálnáé. A tízméteres állaton megtalálták a jeladót, amit korábban erősítettek fel rá.

A hosszúszárnyú bálna egyébként a gyakoribb fajok közé tartozik, világszerte előfordul az óceánokban.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Beteg gyerekeken segít a pápa magyarországi autójáért kapott pénz

Eladták azt a fehér Fiatot, amivel Budapesten közlekedett Ferenc pápa.

Garfield

Nagy a baj!

Jó reggelt!

Ne vigyen el a mándruc!