Kínai kutatók planáriákat, egy laposféregfajtát visznek fel az űrbe. Nagyon régi fajról beszélünk, közel 520 millió évesek.
A planáriáknak egyedülálló szövet-helyreállító képességük van. Amikor ketté vágják őket, képesek regenerálni (vagyis eredeti állapotba visszaállítani) a bőrüket, beleiket, izmaikat, és akár egy egész agyat is újra kifejlesztenek.

A planáriákkal az emberi öregedés lassítása miatt is tanulmányozzák, a hosszabb élet elősegítésére. Azért viszik őket az űrbe, hogy megnézzék, az űrkörnyezet (vagyis a gravitáció hiánya) hogyan befolyásolja a planáriák regenerációs folyamatait és élettani viselkedéseit. Magyarul: hogy mennyire befolyásolja a gravitáció vagy annak hiánya és a geomágneses mező az öregedést és a sejtregenerálódást. A kutatásnak köze lehet ahhoz, hogy mi, emberek, mennyire bírnánk egy űrbéli életet. Vagyis közelebb vihet annak megértéséhez, miképp befolyásolja az űrbéli élet az élőlények sejtaktivitását.
A kínai kutatók ezt a kísérletet már zebrahalakkal is megcsinálták. Náluk az űr gerincesek izom- és csontfehérjéire gyakorolt hatását vizsgálták. (MTI/ Kispolgár)