Pusztít a hőség Európában, nem siet a magyar euró – híradó

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Halált hoz a hőség Európában. Szinte az egész földrészen kiugróan meleg van. Magyarországon 30-35 fok körül telnek a nappalok, de például Franciaországban és Spanyolországban 40 fok fölé emelkedik a hőmérséklet. A francia kormány közölte, eddig negyven halálesetet okozott csak az, hogy veszélyes helyeken, csatornákban és folyókban próbáltak lehűlni az emberek. Maga a hőség is veszélyezteti az idős, beteg vagy csecsemőkorú embereket.

Tűzgyújtási tilalom lesz. Csütörtöktől az egész országban tilos lesz tüzet rakni az erdőkben. Sőt, azok közelében a kertekben, üdülőkben is. A növényzet kiszáradt, a tűz ilyenkor nagyon gyorsan terjedhet már kisebb szélben is. Grillezni szabad, de csak elővigyázatosan, és az sem ajánlott.

Ukrajna folytatja a dróncsapásokat. Ezúttal az oroszok által megszállt Krím-félsziget legnagyobb városa, Szevasztopol kapott a drónokból, ami kiterjedt áramszünettel járt. Az orosz hatóságok arra szólították fel a lakókat, hogy csökkentsék a mobiljuk fényerejét és zárják be a nem használt alkalmazásokat, ezzel is takarékoskodhatnak az árammal. Az ukrán drónháborúról itt írtunk részletesen a minap. (444)

Sugárzó anyag hányódott egy pécsi udvaron. Egy vegyiáru-kereskedés vezetője egész laboratóriumok készletét vásárolta fel, így került hozzá egy üveg uránvegyület. Ezt az udvarán hagyta egy asztalon, ott találta meg az ellenőrző hivatal, véletlenül. Uránt senki nem tarthat bejelentés nélkül, így 400 ezer forintos bírság lett a gyűjtögetés vége. Az urán az atomerőművek és az atomfegyverek alapanyaga, de a most talált vegyület csak belélegezve lehet káros. (MTI)

Ilyen is lehetne a magyar euró: egy híres hajó és Mátyás király a feleségével

Nem lesz egyhamar magyar euró. Az Európai Bizottság jelentése szerint Magyarország egyetlen feltételt sem teljesít, ami az euró bevezetéséhez kellene. Ilyen például az infláció leszorítása és a rendezett költségvetés. A Tisza-kormány ugyan tervezi a forint lecserélését, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy ez a következő négy évben összejöhet.

Munka a Lepkeházban
A frissen érkezett bábok. Fotók: Fővárosi Állatkert

Nagy bábozás kezdődik az Állatkertben. Különleges szállítmány érkezett a Fővárosi Állatkertbe a közép-amerikai Costa Ricából. A csomagban 600 ritka lepke bábja volt, ezeket most a Lepkekertben tartják, és várják, hogy kikeljenek. A következő hetekben a Lepkekert látogatói megfigyelhetik, ahogy a kis rovarok előbújnak, és lassan kiteregetik gyűrött szárnyaikat.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Négy városban forgatták Dánielfy és a Honeybeast közös dalát 

 A Bárcsak lennék című dal egy igazi nyári sláger.

Kacsa, takarítás, gólöröm: a foci-vb vidám pillanatai

Még messze a vége, de máris született néhány új ikon.

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.