Széklopó tolvajokat kapcsolt le a spanyol rendőrség

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

A spanyol rendőrség elfogott egy csapat bűnözőt, akik… nos, széklopásokkal foglalkoztak.

A hét gyanúsított két hónap alatt több mint 1100 széket lopott el mindenféle éttermek és bárok kültéri teraszairól. A tolvajok éjszaka, főként Madridban és egy ahhoz közeli településen dolgoztak.

Spanyolországban sok étterem kint hagyja éjszakára a többnyire fémből vagy kemény műanyagból készült asztalokat és székeket. Ezeket általában egymásra rakva és lánccal rögzítve őrzik.

A tolvajcsoport 60 ezer euró, vagyis több mint 23 millió forint értékben lopott székeket, ezért most kénytelenek lesznek bíróság elé állni.

(AP)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.