Zebegényben betiltották a HALÁLTÖKÖKET

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Ahogy tavaly már megírtuk, a Halloween körül mindig vita folyik. Vannak, akik szerint ez nem magyar dolog, aki ünnepli, az nem jó magyar, meg az ördögtől való, keresztényellenes, satöbbi. Igazából mindenki azt ünnepel, amit akar, és egyik sem kötelező. Sőt az sem olyan biztos, hogy a keresztény hittel nem fér össze egy jó kis szörnyes buli.

A Dunakanyarban fekvő Zebegény polgármestere viszont úgy érezte, neki személyesen kell megvédenie a falut a Halloweentől, konkrétan a töklámpásoktól. Két fiatal önkormányzati képviselő közös tökfaragást szervezett október 31-re. Ferenczy Ernő polgármester viszont ezt megtiltotta.

A töktől megállsz a fejlődésben!

A polgármester a Facebookon azt írta: „a Halloween és a haláltökök idegenek Zebegény szellemiségétől.” Ezenkívül szerinte „a haláltökök látványa, a halál figuráival való játék nemcsak kulturálisan idegen, hanem a gyerekek lelki fejlődését is kedvezőtlenül befolyásolja.”

„Zebegény nem Halloween-falu, és nem is lesz az!”, írta még.

Nem teljesen világos, milyen alapon gondolja megtiltani, hogy mások tököt faragjanak. Illetve az sem, hogy mit kezd majd a Valentin-nappal vagy a szintén külföldről behurcolt karácsonnyal.

Miért csinál ilyet egy ember?

A kérdés jogos, hiszen nyilván senkinek nem lesz baja a tökfaragástól (ha vigyáz a késsel), és a polgármester sem gondolhatja komolyan, hogy a gyerekeknek ez árt. Inkább arról lehet szó, hogy meg akarja mutatni, milyen nagyon keresztény ő. Ferenczyt a Fidesz támogatta a választáson. Talán úgy gondolta, jó pontot szerez a kormánypártnál, ha kiáll a „sátáni” Halloween ellen. A Fidesznek külön leányvállalata foglalkozik a kereszténység képviseletével, ez a Kereszténydemokrata Néppárt. Róluk itt írtunk többet.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.