Jó reggelt!

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Meleg lesz, de szeles nap lesz ma, helyenként felhős lesz az ég. Ha ma még osztálykirándultok, ne ijedj meg, esni nem fog. Az UV ellen viszont alaposan kend be magad! Holnap vége lesz az idei tanévnek, sok helyen meg is tartják az évzárót. Csak remélni tudjuk, hogy nem kell majd a tűző napon állva átvenned a bizonyítványodat.

Boldog névnapot, kedves Gyárfások!

1991-ben ezen a napon hagyta el az utolsó szovjet katona Magyarországot. Jó sokan voltak itt, meglehetősen sokáig. A második világháború végén vonultak be, és az ötvenhatos forradalom után eldőlt, hogy maradnak is. 1988 végén már 64 ezer szovjet katona volt az országban, ez a családjukkal együtt majdnem 100 ezer embert jelentett. A kivonulásukról a rendszerváltás után egyeztek meg, de majdnem két évig tartott, mire az összes katona távozott. 1991. június 19-én egy Viktor Jehorovics Silov nevű altábornagy volt az utolsó katona, aki átlépte a határt.

Ma egy picit ingerelni fogjuk a pocakot, ételekről írunk részletesen. Megtudhatod, mi köze van a palacsintának a Hortobágyhoz, vagy a spagettinek Bolognához. És olvashatsz egy sütiről is, aminek csak az egyik neve az, hogy selyemsutty. A másikat még nem áruljuk el.

Hamarosan jön a képregény, este pedig a híradó is. Maradj velünk ma is.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Kacsa, takarítás, gólöröm: a foci-vb vidám pillanatai

Még messze a vége, de máris született néhány új ikon.

Hogyan láthatnak jobban az önvezető autók? Emberibbé kell tenni az érzékelőit

Tudósok kifejlesztettek egy olyan apró érzékelőt, amely az emberi szem működését utánozza, és segíthet az autóknak jobban „látni” a sötétben és a vakító fényben is.

Jó reggelt!

Lehetne egy meccs akár 60 vagy 80 perces is, nem igaz?