Szombaton lezárult a 2026-os Pride felvonulás, amely a melegek és más kisebbségek jogaiért áll ki minden évben. A tömeg ezúttal jóval kisebb volt, mint a tavalyi, több százezres menet. Akkor Orbán Viktor kormánya megpróbálta betiltani a Pride-ot, mert szerintük a gyerekekre káros, ha megtudják, hogy vannak melegek. Ez nem sikerült, a 2025-ös rendezvény az addigi legnagyobb volt.
Idén a menet Pestről a budai Vérmezőre vonult, ahol Karácsony Gergely főpolgármester mondott beszédet. Karácsony azt reméli, hogy ő adhatja majd össze az első meleg házaspárt Budapesten. Erről egyébként a Tisza-kormány még nem hozott döntést, de Magyar Péter miniszterelnök megengedően nyilatkozott a témában.
A rendezvény előtt többen aggódtak a rendkívüli hőség miatt, de végül nem történt baj, senkihez sem kellett mentőt hívni. A szervezők több helyen is vizet osztottak a résztvevőknek. A felvonulás során néhány tucat ellentüntető tiltakozott a „genderpropaganda” ellen, de bántódása senkinek nem esett.
Kiemelt kép: Kontroll.hu


