Kisebb, békés Pride volt Budapesten

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Szombaton lezárult a 2026-os Pride felvonulás, amely a melegek és más kisebbségek jogaiért áll ki minden évben. A tömeg ezúttal jóval kisebb volt, mint a tavalyi, több százezres menet. Akkor Orbán Viktor kormánya megpróbálta betiltani a Pride-ot, mert szerintük a gyerekekre káros, ha megtudják, hogy vannak melegek. Ez nem sikerült, a 2025-ös rendezvény az addigi legnagyobb volt.

Idén a menet Pestről a budai Vérmezőre vonult, ahol Karácsony Gergely főpolgármester mondott beszédet. Karácsony azt reméli, hogy ő adhatja majd össze az első meleg házaspárt Budapesten. Erről egyébként a Tisza-kormány még nem hozott döntést, de Magyar Péter miniszterelnök megengedően nyilatkozott a témában.

A rendezvény előtt többen aggódtak a rendkívüli hőség miatt, de végül nem történt baj, senkihez sem kellett mentőt hívni. A szervezők több helyen is vizet osztottak a résztvevőknek. A felvonulás során néhány tucat ellentüntető tiltakozott a „genderpropaganda” ellen, de bántódása senkinek nem esett.

Kiemelt kép: Kontroll.hu

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Nem látott, nem hallott, mégis 12 könyvet írt

Helen Keller látás és hallás nélkül sem adta fel. Ma lenne 146 éves.

Miért a szivárvány?

Miért a Pride és az LMBTQ jelképe? És még kié meg mié?

Harmadfokú hőségriasztás lépett életbe. És akkor mi van?

A hőségriasztás egy hivatalos, az államtól érkező figyelmeztetés. Érdemes figyelni rá, és felkészülni a durva kánikulára.