Két új Gripen érkezett a magyar légierőhöz

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Megérkezett az utolsó két Gripen vadászrepülőgép Svédországból a kecskeméti bázisra. A honvédség még 2024-ben kötött szerződést a Saab vállalattal négy új gépre, ebből kettő már korábban megjött. Az újabb géppárral már 18 ilyen vadászgép szolgálja Magyarország védelmét. Ebből kettő kétüléses, kiképzésre is használható változat.

A vadászrepülő feladata az ellenséges repülőeszközök levadászása. A Gripen azonban ennél többre képes, úgynevezett többfeladatú gép. A légiharc mellett alkalmas bombázásra, rakétacsapásra és felderítésre is. Előnye, hogy emellett olcsón üzemben tartható. Maguk a gépek viszont persze őrült drágák, mint minden modern fegyver: valahol 25-30 milliárd forint körül van az áruk. A Gripenekről korábban itt írtunk.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Előző cikk

Jó reggelt!

Mit csinál a hőség, amikor rekken?

Pusztít a hőség Európában, nem siet a magyar euró – híradó

Bábok jöttek az állatkertbe. Ukrános és urános hírek.

Négy városban forgatták Dánielfy és a Honeybeast közös dalát 

 A Bárcsak lennék című dal egy igazi nyári sláger.