Szeméthegyek maradtak a résztvevők után az Oscar-gála helyszínén

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

A mozi sokaknak elképzelhetetlen pattogatott kukorica vagy nachos nélkül – másoknak egyáltalán nem szokása enni a filmek közben. Időről időre egyébként fellángol az a vita, hogy helyes dolog-e rágcsálni ezt-azt a mozikban.

Léteznek például olyan filmek – holokausztdrámák vagy thrillerek –, amelyeknél tényleg kifejezetten zavaró, hogy a mellettünk ülő néző már a harmadik zörgő papíros csokit bontja ki. Egyszerűen azért, mert megzavarja az élményt, a film egyes jeleneteihez hozzátartozó mély csöndet.

Más érvek is felmerülnek a mozikaják ellen, többek között az, hogy néha iszonyatos kosz marad utánuk a vetítőtermekben. Ez persze az emberek hibája: semmibe nem telik kidobni magunk után a dobozokat, poharakat, a kukák még útba is esnek. Csak egy mozdulatot kell tennünk ahhoz, hogy nagyban megkönnyítsük a takarítók munkáját.

A vasárnapi Oscar-gála résztvevői erre a szempontra kevésbé figyeltek. Idén a nézők kaptak némi harapnivalót a díjátadóra, egy kis popcornt, mazsolát és egy üveg vizet.

Később elterjedt a neten egy fotó, amely a gála helyszínéül szolgáló Dolby Színházban készült. Az üléseken és előttük, a padlón hegyekben állt a szemét, a vizespalackok, a nasik csomagolásai és így tovább.

Fotó: Matt Neglia/X

Fel is lázadt az internet, és rögtön nekiesett Hollywood legnagyobb sztárjainak (akik közül sokan környezetvédelmi aktivistaként is ismertek). Sokan képmutatással vádolták őket, és azt írták, hiába híresek és gazdagok, a szemetet azért szétszórják.

Mások felvetették, hogy mivel a legnagyobb nevek nem az erkélyen ültek, ők nem hibáztathatók. Azon a részen egyébként a díjakat osztó akadémia tagjai, illetve családtagok, rokonok szoktak ülni. Egy felhasználó arra gondolt, hogy esetleg arra kérték a résztvevőket, hogy hagyják ott a szemetet, hogy egyszerűbb legyen soronként feltakarítani azt.

Nos, az amerikai lapok megkérdezték az esetről az Oscar-gála szervezőit, szóval a szemétügy-rejtély hamarosan megoldódik. Ti szeretitek, hogy lehet enni a mozikban, vagy zavar titeket? Írjátok meg nekünk!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Nem látott, nem hallott, mégis 12 könyvet írt

Helen Keller látás és hallás nélkül sem adta fel. Ma lenne 146 éves.

Miért a szivárvány?

Miért a Pride és az LMBTQ jelképe? És még kié meg mié?

Harmadfokú hőségriasztás lépett életbe. És akkor mi van?

A hőségriasztás egy hivatalos, az államtól érkező figyelmeztetés. Érdemes figyelni rá, és felkészülni a durva kánikulára.