Nem jön Trump és Putyin, meglett a szökött sül – híradó

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Nem lesz a közeljövőben béketárgyalás Budapesten. Ezt az amerikai elnöki hivatal is megerősítette, miután tegnap már kiszivárgott, hogy nem várható megegyezés az oroszokkal az ukrajnai háború befejezéséről. A béke valószínűtlenségéről mi is írtunk pár napja.

Holnap lesz az 1956-os forradalom évfordulója. Október 23-ára mindkét nagy párt, a Fidesz és a Tisza is felvonulást szervez. Előbb Orbán Viktor miniszterelnök beszél a Parlament előtt, majd délután Magyar Péter a Hősök terén mond beszédet. Az eseményekről beszámolunk este.

Orbán Viktor beszél a tavalyi Békemeneten

Megtiltotta a drónozást a Honvédelmi Minisztérium holnap délutánra. Nem szabad drónokat reptetni október 23-án a Tisza Párt gyűlésének idején, mert a légierőnek állítólag szüksége lesz a légtérre. Délelőtt, a fideszes Békemenet alatt viszont lehet drónozni. Magyar Péter szerint nyilvánvalóan azt akarják megakadályozni, hogy képek készüljenek az ellenzéki tömegről. Azt is mondta, hogy személyesen fogja elindítani a drónokat, ha kell.

Ma van a dadogás elfogadásának világnapja. A Nemzeti Médiahatóság épp ma közölte, hogy 1,7 millió forintos bírságot szabott ki egy rádióműsor miatt, amiben durván megsértettek egy dadogó betelefonálót. A Rádió1 Balázsék című műsorában történt az eset még májusban, de a hatóság csak most döntött a büntetésről.

Busz csapódott egy középiskolába Szolnokon. A Varga Katalin Gimnázium épületének egy helyi Volán-busz ütközött. 23 sérültet szállítottak kórházba, mentőhelikopterek is érkeztek a helyszínre. A rendőrség közlése szerint a buszvezető rosszul lett, ez okozta a balesetet. A sérültek a busz utasai voltak, az iskola tanulói közül senkit sem ért baj.

Fotó: MÁV

Súlyos villamosbaleset történt Romániában, Aradon. Egy régi villamoskocsi vezető nélkül gurult ki a kocsiszínből, és a pályán összeütközött egy utasokokat szállító másik villamossal. A karambolban heten sérültek meg.

Megtalálták a körözött sült! A jászberényi állatkertből két dél-afrikai sül szökött meg október elején. Az egyik állat hamar meglett, a másikat viszont két hét kóborlás után fogták be. Szerencsére nem történt baja azon kívül, hogy lefogyott, de az állatkertben bőséges lakoma várta.

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Nagyon meleg van és csak rosszabb lesz, narancssárga lett egy miskolci patak – híradó

Az új kormány felszámolja a jelenlegi közmédiát, de Hadházy Ákos munkájára továbbra sem számít. És tacskók.

Sofőr nélküli rekord született Európa leghíresebb pályáján

Teljesen önvezető üzemmódban ment körbe a Nürburgringen egy autó.

Hogy áll az ukrajnai háború?

Oroszország egyre inkább védekezésre kényszerül - és egyre gyakrabban nem sikerül neki.